Skatefiesta II. for Madla

Publikováno: 28. 6. 2013 Doba čtení: 2 minuty
Skatefiesta II. for Madla
©

Po delší přestávce jsme se rozhodli uspořádat druhý ročník závodů ve skateboardingu Skatefiesta II. Díky vstřícnému přístupu ředitelky ZŠ Chlum Mgr. Evy Flenderové jsme opět využili skatepark na pozemku školního hřiště. Jelikož toto zařízení slouží místním jezdcům již několik let, bylo potřeba znova natřít kovové povrchy překážek. To zvládla svépomocí parta organizátorů s využitím finančních prostředků, které na konání závodů poskytlo město Bílina.

Stejně jako při prvním ročníku, kterého se zúčastnilo na 30 závodníků, jsme jezdce rozdělili do dvou kategorií - do 14 let a starší. Nově byla vypsána i soutěž jezdců na freestylových bmx kolech. Tradičně se nevybíralo zápisné, aby akce zůstala maximálně otevřena. Pro zachování objektivity byla angažována porota z řad představitelů České asociace skateboardingu, které předsedal známý rider Martin Vichr. Ceny pro nejúspěšnější pak zajistil Petr Kořínek a jeho obchod sk8parkeldorado.cz.

Samotný contest se uskutečnil v sobotu 8. června a počasí přálo snad až příliš, o čemž svědčí vynucená návštěva speakera Jirky Charváta na pohotovosti – diagnóza úpal. S koncem registrace jsme napočítali 35 účastníků včetně osmi bmx cyklistů.  Každý jezdec na skateboardu dostal možnost předvést své umění ve dvou 45 vteřinových jízdách. Nejlepší čtyři v kategorii do 14 let a šest v kategorii nad 14 let postoupilo do finálové rozjížďky. Závodníci na bmx pak měli jednu minutovou jízdu, po níž byl vítězem vyhlášen zcela bez debat nejlepší David Wagner.

Skateři mladší 14 let předvedli velmi vyrovnané jízdy, porota se zapotila ještě trochu víc, než třiceti stupňové vedro žádalo, a nakonec z jejich hlav a zápisníků vzešlo pořadí: 1. Radek Košťák, 2. Adam Hamak, 3. Jirka Vlach. Starší borci pak dostali do varu asi stohlavé publikum a za výrazné podpory speakerů Keřkina a Charviho sázeli trik za trikem. K vidění byly velmi technické kousky na zábradlích a velké polety, především přes centrální překážku se místy létalo až na beton za ní. O vítězi však pochyb nebylo, blonďák s pavoučíma nohama, Tomáš Moravec z Duchcova, byl jednoduše „too high.“ Druhý skončil Lukáš „Metaxa“ Rulf a třetí punker Míla Hulman.

Součástí akce byla afterparty v kině Hvězda, kde svou punkrockovou energii rozdávaly kapely Remember the Heroes a Fallen Faith z Teplic a osečtí The Seegers. Kdo přišel, nelituje, ostatní klidně mohou!

Díky za neobyčejně příjemný den patří : crew – Alois Kadaš, Richard Hamak, Michal Lavo, Petra Musílková, Michal Svoboda, Elíí Kadašová a ostatní, speakerům – Charvi, Keřkin, Werny, porotě – Martin Vichr, Jakub Brož, Pavel Beran, sponzoring – sk8parkeldorado.cz a Faces are Fiction, zmíněným kapelám, Otovi Schneiderovi a Vladimíru Volmanovi za ozvučení, městu Bílina, Mgr. Evě Flenderové a panu správci ze ZŠ Chlum za shovívavost.

Akce byla věnována Františkovi „Madlovi“ Pokornému a já myslím, že by se mu líbila.

Více info a fotografie naleznete zde: https://www.facebook.com/events/517381471655595/

 


Autor: Talácko