Školní projekce festivalu Jeden svět Plzeň 2019

Publikováno: 30. 1. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Diváci festivalu Jeden svět v Plzni v roce 2018
© Foto: ČvT

Každoročně na jaře můžete vyrazit se svými žáky a studenty do kina na největší festival dokumentárních filmů o lidských právech na světě.

Součástí Jednoho světa ve všech festivalových městech jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy. Po filmech zpravidla následují debaty, kde se mladí diváci dozví více o tématu filmu a mají možnost vyjádřit svůj názor. Na školní projekce loni přišlo téměř 59 000 diváků a divaček.

Školní projekce festivalu jsou rozděleny dle věkových kategorií a upozorňují na aktuální problémy, se kterými se žáci a studenti mohou setkávat ve svém okolí nebo v mediích. Poutavé příběhy dokáží vyvolat řadu otázek. Filmy i následné diskuse vedou žáky k hledání odpovědí a k formování vlastních názorů a postojů.

Projekce Jeden svět dětem (8 - 13 let) jsou určeny pro mladší žáky základních škol. Můžete vybírat ze dvou projekcí - pásem tří krátkých filmů, které jsou sestaveny dle věku diváků. Po každém filmu s dětmi pracuje zkušený moderátor. Zahraniční snímky jsou vždy opatřeny českým dabingem.

Jeden svět pro studentky a studenty (14 - 20 let) je určen pro starší žáky základních škol a studenty středních škol. Zahraniční filmy jsou opatřeny českými titulky. Po každé projekci následuje moderovaná beseda s hostem. U každého snímku je uveden doporučený věk diváků. U každého filmu jsou uvedena průřezová témata, pro která lze daný snímek použít.

V Plzni promítáme v 5 projekčních sálech na dvou festivalových místech, a to v Knihovně města Plzně a na Moving Station. Projekce začínají vždy v 9:00 nebo v 11:00 a i s následnou diskuzí trvají přibližně 1,5 hodiny. Vstupné je 40 Kč na žáka a pedagogové mají vstup zdarma.

Postup pro přihlašování je následující:

       1. Vyberete si projekci ze seznamu filmů na jsns.cz

       2. Dle vašich potřeb, kapacity a obsazenosti sálu si vyberete termín z tabulky zde. Čas lze v případě potřeby upravit.

       3. Vybraný termín a film napište nebo zavolejte koordinátorce školních projekcí: Anna Burešová, 777 787 373,                         skoly.plzen@jedensvet.cz.

Autor: Tereza Králová

Související články