Slam poetry workshop v Ústí

Publikováno: 2. 5. 2011 Doba čtení: 1 minuta
Slam poetry workshop v Ústí
© Foto:

Workshop, který začátkem března rozproudilo exhibiční vystoupení předních představitelů české Slam poetry scény v klubu Mumie pokračuje v pronajatých prostorách ústeckého DDM.

První setkání přihlášených účastníků bylo poctěno účastí Bio Mashy, která se ujala prvotního seznamování, rozproudění skupinové dynamiky i kreativního slovního projevu. Další setkání spočívala v tvorbě autorských textů. Aktéři se například pokusili o malou hereckou etudu v interpretaci básně Křišťálová studánka v různých situacích, což působilo jako odbourání trémy a podpora originální sebeprezentace. Další lekce proběhla na téma Výmluvy, kdy jsme si všichni procvičili naší schopnost umět se kreativně vymluvit z nepříjemné situace. Na fotografii pak můžete vidět, jak vypadá společné bodování nejlepších.

Pomalu sbíráme texty, komentujeme dění kolem sebe - hlavně v našem městě, učíme se z chyb, jsme čím dál otrlejší v projevu. Doufáme, že se nám podaří uskutečnit náš plán, nasbírat dostatečně hutný materiál do chystané knížky Poetická mapa lokality a vyzvat naše kolegy z Prahy k závěrečnému batlu.

 

Autor: Romana Bartůňková, KAPPO