Slavíme 5 let Klubu Křižovatka

Publikováno: 23. 6. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Slavíme 5 let Klubu Křižovatka
©

Tak a je to za námi. Minulý týden jsme oslavili naši pětiletku. Na jaře roku 2011 děti poprvé navštívili prostory pobočky. Co se stalo za tu dobu?

Děti chodily od začátku a chodí stále, někteří zůstali a už jsou z nich pamětníci. Také proběhlo hodně změn. „Stejně jako děti se i náš Klub rozvíjí a dospívá. Program je nyní profesionálnější a strukturovanější. Víme, co děti baví a o co mají zájem. Za 5 let jsme si našli cestu k nim a hlavně oni k nám,“ říká Karolína Fojtová, která byla u zrodu Klubu a nyní je ředitelkou kladenské pobočky.

Prostřídalo se tu několik pracovníků, z nichž každý za sebou nechal nepostradatelnou stopu. Zakladatelky Karolína ani Markéta už v Klubu nepracují, ale děti na ně rozhodně nezapomněly, tak jako na nikoho, kdo tu o ně projevil zájem. Také se nám tu vystřídalo několik skvělých dobrovolníků. Zažili jsme workshopy na různorodá témata. Byli jsme na výletech, výstavách, táborech. Vytvořili jsme nespočet uměleckých děl. Ale hlavně věříme, že jsme podpořili děti a mladé lidi v jejich obavách a nejistotách. Jen pro představu každý rok navštíví Klub okolo 100 dětí.

A jaká byla oslava? Velká! Tančilo se, zpívalo do mikrofonu, hráli jsme hry, pili limonády, jedli křupky a skákali salta. Velkou radostí také bylo, když děti mohly otevřít dárky, které jsou pro všechny, kdo k nám chodí. Budou tedy od příště moci využít třeba sluchátka a nové hry. Přišli se na nás dokonce podívat i kluci, kteří už k nám nechodí, protože jsou dospělí a velcí. Rádi ale vzpomínají, co všechno tu zažili.

Co dodat? Jsme rádi, že se u nás děti cítí dobře a doufáme, že i do budoucna jim dopřejeme hodně opory i zajímavých zážitků. Na druhou stranu bychom si ale přáli, aby se děti měly tak, že by vlastně Klub nepotřebovaly.

Autor: Šárka Melenová, Koordinátorka služeb pro děti a mládež