Slavná školka v době ledové

Publikováno: 28. 4. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Slavná školka v době ledové
©

Klub matek fungující při pražské pobočce společnosti Člověk v tísni a předškolní klub Slavná školka společně navštívili oblíbenou výstavu Giganti doby ledové na pražském holešovickém výstavišti. 

Krásný zážitek byl umocněn přátelským přístupem milé paní průvodkyně, která trpělivě odpovídala na všetečné otázky našich malých nezbedů. Dozvěděli jsme se tak všechno podstatné o tom, jak začala doba ledová, jak zvířata přežívala v těchto nehostinných časech a čím se živila. Není žádné překvapení, že děti nejvíce zaujal obrovský mamut a naopak je téměř vyděsil výjev, jak jeskynní lev rve na kusy svou kořist.

I matky z klubu byly ohromeny neskutečnou velikostí tehdy žijících zvířat, kterou si člověk neuvědomí, dokud s ní není konfrontován bok po boku.

Kromě samotné expozice byl v prostorech výstavy připraven i bohatý zábavný program pro děti, všemožné hry, zrcadlový labyrint a nejrůznější hlavolamy, nad kterými si hlavy lámaly i mnozí dospělí.

 

Za nevšední a krásný zážitek a příjemně strávené odpoledne bychom rádi touto cestou poděkovali jednateli společnosti Giganti, panu Filipu Kočíkovi, který nám věnovali lístky na výstavu.

Autor: Věra Cvoreňová, pracovnice předškolního klubu a klubu matek