Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi na Žluticku

Publikováno: 4. 1. 2017 Doba čtení: 1 minuta
Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi na Žluticku
© Klára Horáková

V roce 2014 rozšířila pobočka Člověka v tísni, o. p. s. v Karlových Varech své zázemí o jedno z dalších kontaktních míst v Karlovarském kraji, a to o Žluticko. Nyní se můžete v terénu potkat s pracovnicí Klárou Horákovou. 

Klára poskytuje službu sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi (zkratka SAS), jejímž posláním je předcházení sociálnímu vyloučení rodin s dětmi. Některé rodiny se mohou potýkat s problémy, se kterými si neví rady a mohou mít negativní vliv na bezpečný a zdravý vývoj dětí. V takové situaci se za spolupráce s rodinou, případně dalšími institucemi a organizacemi, obnovují či zachovávají funkce rodiny tak, aby děti mohly vyrůstat v podmínkách rodiny, která naplňuje své poslání. Klára s klientskými rodinami nejčastěji řeší pomoc při neúspěchu dětí ve škole, nácvik praktických dovedností ve vztahu k dítěti, zajištění dalšího vzdělávání, vytváření podmínek pro školní přípravu, vyhledávání nebo vytváření vhodného bydlení, pomáhá s vyřízením potřebných dokladů, sepsáním různých žádostí nebo pomáhá rodině se zorientovat ve svých dluzích. Klára působí v obcích na Žluticku a Valečsku.

Pokud se s Klárou nepotkáte v terénu, určitě ji zastihnete v době konzultačních hodin na Městském úřadě ve Žluticích každou středu od 10:00 do 12:00 nebo na telefonním čísle 739 320 442.

Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi jsou financovány z prostředků Karlovarského kraje.

 

 

 

 

 

Autor: Klára Horáková, Sociálně aktivizační pracovnice

Související články