Sokolovská pobočka Člověk v tísni kopala za lepší svět

Publikováno: 4. 7. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Sokolovská pobočka Člověk v tísni kopala za lepší svět
©

V obci Hřebeny na Sokolovsku se 2. července 2013 podruhé konala putovní akce „Fotbal pro rozvoj“. Tentokrát se akce účastnilo devět týmů, například AC Roma, Hřebeňáci, Obec Josefov, Studentská směs nebo také Warriors of change. Družstva byla tvořena mladými lidmi z různých koutů světa, turnaje se tak zúčastnil i česko-keňský tým. Pracovníci sokolovské pobočky Člověk v tísni společně s dvěma dětmi z lokality, kde pracují, kopali za mužstvo Lačho foros.

Cílem tohoto putovního projektu není jen sport samotný, ale především zapojení mladých lidí. Organizátoři chtějí přiblížit globální témata a motivovat je k hledání souvislostí a utváření vlastních názorů a životních postojů. Kampaň je v konečném důsledku zaměřena také na širokou veřejnost, která má šanci dozvědět se opět něco nového o základních rozvojových tématech a odbourat přetrvávající stereotypy spojené s africkým kontinentem, ale také stereotypy, které jsou rozšířené a stále narůstají v České republice.

Pravidla každého utkání si družstva dohodla před každým utkáním, cílem bylo domluvit co nejvíce fair-play pravidel. Mediátoři, kterými byli kapitáni týmů, vyhodnocovali jejich dodržování. Nechyběly také africké tance, výstavy fotografií a různorodé prezentace.

Tým sokolovské pobočky Člověk v tísni Lačho foros (Lepší svět) si tentokrát přivezl první místo za nejlepší férovou hru a už se těší na další ročník. Pracovníci z neziskové humanitární organizace by rádi poděkovali sdružení Hartenberg za krásné odpoledne, které jim a zúčastěným dětem přineslo hodně pohody a radosti.

Autor: ČvT pobočka Sokolov