Sportovní akce „Fotbal pro rozvoj“ v Hřebenech na hradě Hartenberg

Publikováno: 25. 7. 2014 Doba čtení: 2 minuty
Sportovní akce „Fotbal pro rozvoj“ v Hřebenech na hradě Hartenberg
©

Dne 11. července 2014 se nezisková organizace Člověk v tísni, o.p.s., pobočka Sokolov,z účastnila sportovní akce „ Fotbal pro rozvoj“. K fotbalového turnaji nastoupil tým z dětí a mládeže z Kraslicka. Děti si určily jméno týmu „Real Madrid“.

Akce „Fotbal pro rozvoj“ proběhla již devátým rokem. Nejedná se o klasický fotbal. Hraje se tu o pohár fair play. Každý rok přijede skupina mladých ambasadorů z Keni, vytvoří zde česko-keňský fotbalový tým a jezdí po celé České republice. Letos navštívili šest českých měst. Jejich moto zní: „Kopeme za lepší svět“ Chtějí fotbal ukázat jako férový sport, využít ho ke vzájemnému porozumění a toleranci ve společnosti.

Týmy jsou smíšené, hrají jak chlapci, tak i děvčata. Před začátkem každého fotbalového zápasu se oba týmy vzájemně pozdraví a podají si ruku. Na úvod si řeknou, jaká pravidla budou během zápasu dodržovat. Například náš tým „Real Madrid“ si zvolil pravidlo, že se bude kopat jen levou nohou nebo že jen dívka může dát gól. Po ukončení zápasu se opět oba týmy seskupily a měli za úkol říct, jestli hráli férově, zda se jim pravidla líbila nebo naopak jestli pro ně bylo těžké, pravidlo dodržovat a proč. Nejde o to, kolik kdo dá gólů, ale jde především o dodržování a respektování daných pravidel.

Cílem této hry je hrát férově, dokázat respektovat pravidla na hřišti a tento respekt převést i do běžného života. A ten nejférovější tým vyhrává pohár.

Během čekání na další zápas si mohli děti vyzkoušet hraní na bubny. Jeden z ambasadorů maloval dětem na tvář keňskou vlajku.

Bohužel, když jsme dohráli náš třetí zápas, zvedl se prudký vítr a začalo vydatně pršet, a tak se zápasy ukončily a nebylo vítězů ani poražených.

SLUŽBA NÍZKOPRAHOVÉ ZAŘÍZENÍ PRO DĚTI A MLÁDEŽ JE FINANCOVÁNA Z INDIVIDUÁLNÍHO  PROJEKTU  KARLOVARSKÉHO KRAJE -  "PODPORA SOCIÁLNÍHO ZAČLEŇOVÁNÍ PŘÍSLUŠNÍKŮ SOCIÁLNĚ VYLOUČENÝCH LOKALIT V KARLOVARSKÉM KRAJI II.“

Autor: Alena Otajovičová, Koordinátorka služeb