Sportuj s klubem!

Publikováno: 21. 8. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Sportuj s klubem!
©

Během letních prázdnin bylo na místě někam s dětmi a mládeží z NZDM V Kleci vyrazit a zprostředkovat jim tak trochu jiné zážitky mimo město. Z Fondu prevence statutárního města Liberce jsme získali potřebné finance k uskutečnění akce, která se konala v krásném prostředí Českého ráje na Malé Skále.

Výjezd se realizoval ve dnech 22. až 24.7. a nesl se ve sportovním duchu, kromě klasických koupaček, pěších výletů (skalní hrad Vranov - Pantheon), jsme vyzkoušeli i rafty na řece Jizeře, koloběžky a lanové centrum.

Děti tak získaly novou zkušenost a posílily týmového ducha při aktivitách, které jsou známkou zdravého životního stylu. Na raftech se všichni zapojili do pádlování a také občasného přenášení člunu, při cestě zpět si užili volnost z jízdy na koloběžce a mohli se obdivovat krásnému okolí. V lanovém centru zase překonali možný strach z výšek a více se zapotili nad zdoláváním různých překážek. Vyplavené endorfiny poté zaplavily všechny zaslouženým pocitem štěstí.

Děti pomáhaly i s nákupem surovin, přípravou pokrmů a následným úklidem, neboť na vodácké ubytovně, kde jsme se ubytovali, měli také kuchyňku. Při už takto naplněném pobytu jsme si našli čas i na relax, např. u táboráku, v cukrárně apod.

Všichni jsme si výlet dosyta užili, děti se stačily odreagovat v přírodě, pracovníci na cestě zpět :-)

Tato sociální služba je realizována za finanční podpory Libereckého kraje.

Autor: Kateřina Vyhlídková, pracovnice NZDM "V Kleci"