Startujeme největší sbírku na vzdělávání v ČR. Zdvojnásobujeme dary!

Publikováno: 20. 9. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Startujeme největší sbírku na vzdělávání v ČR. Zdvojnásobujeme dary!
© Rishab Khaul

Sbírka Lepší škola pro všechny dosud umožnila doučování stovek dětí z chudých rodin v ČR, vzdělávání tisíců pedagogů nebo provoz vzdělávacího portálu s filmy a výukovými materiály pro učitele zdarma. Letos partneři Člověka v tísni zdvojnásobí dary zasílané do sbírky až do výše 3,5 miliónu korun.

Jedním z dětí, kterým pomohla sbírka Lepší škola pro všechny, je i Samuel. „Samuela jsme začali doučovat ve 2. třídě. To bylo v době, kdy kvůli nemoci zameškal velké množství hodin a hrozilo mu propadnutí. Díky své píli a za pomoci našeho dobrovolníka se však na přezkoušení dobře připravil a vše zvládl. Loni tak nastoupil už do 5. třídy," vypráví Adriana Černá, která koordinovala dobrovolníky doučování v Praze.


Programu doučování se účastní především děti z chudých a sociálně vyloučených rodin, které si nemohou dovolit soukromé doučování. Ještě podstatnějším faktorem je nízké vzdělání rodičů. To často stojí za školním neúspěchem dětí. Díky doučování mají děti jako Samuel šanci udržet se na škole, získat vzdělání a s ním i tak šanci na uplatnění. Loni 280 dobrovolníků Člověka v tísni individuálně doučovalo 500 dětí.

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel

Aktivní studenti i učitelé

Ze sbírky Lepší škola pro všechny podporuje Člověk v tísni také aktivní žáky a studenty, kteří zlepšují prostředí okolo sebe. Například na Havířovsku chlapci s nařízenou ústavní péčí pomáhají autistickým dětem. Studenti z gymnázia v Českých Budějovicích a Čakovicích zase doučují děti ze základní školy. Díky sbírce byl podpořen také vzdělávací portál jsns.cz, kde si učitelé mohou bezplatně stahovat 225 audiovizuálních lekcí a dalších materiálů pro výuku. V současnosti má portál na 5000 registrovaných uživatelů. Učitelům rovněž Člověk v tísni nabízí bezplatné kurzy a workshopy. Za posledních 16 let se jich zúčastnilo více než 10 300 pedagogů a vzdělávacích pracovníků.

Partneři zdvojnásobují dary

Kampaň za lepší vzdělání je unikátní tím, že nabízí tzv. matchování 1:1. Princip je jednoduchý: pošlete například 500 Kč a stejnou částku přidají i partneři Člověka v tísni. Váš dar se tak zdvojnásobí až do celkové výše 3,5 miliónu korun. Matchování skončí 20. října 2017. Více naleznete na stránkách našeho projektu Lepší škola pro všechny.

Autor: Lepší škola pro všechny

Související články