Střípky z naší poradenské činnosti

Publikováno: 23. 4. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Střípky z naší poradenské činnosti
©

Obvykle v naší poradně v rámci odborného sociálního poradenství v Karlových Varech pomáháme lidem, kteří se v důsledku dluhů dostali do neřešitelné situace, či lidem, kteří se v důsledku shody okolností dostali do situace, kterou nejsou schopni sami řešit.

Některé situace však z logiky věci ideální východisko pro všechny strany (a zvláště pro klienta) nemají, ale občas se stane, že i zdánlivě neřešitelná situace, ze které není východisko, šťastné řešení má. Například jeden z našich klientů v důsledku své důvěry přišel prakticky o střechu nad hlavou. Zvláštností tohoto je, že o dům přišel díky své dceři, které důvěřoval a nechal si zrušit věcné břemeno dožití v domě, který dříve dceři daroval. Dcera klienta využila jeho důvěřivosti pod záminkou renovace domu (prý ji banka hypotéku na renovaci nedá, dokud na nemovitosti bude váznout věcné břemeno). Klient jako otec vše podepsal, aniž by tušil, že dcera o renovaci zájem nemá a ihned po podpisu začala dům prodávat a vyhnala svého otce z domu. Díky pečlivému vyhodnocení věci naším poradcem se však klient domohl toho, že věcné břemeno bylo obnoveno a nebylo tak nutné řešit případné bezdomovectví klienta, který navíc z důvodu svého zdravotního stavu dobré zázemí potřebuje. I s takovými věcmi dokážeme našim klientům pomoci.

V této souvislosti tak nelze nezmínit podporu, bez které by toto nebylo možné – odborné sociální poradenství v Karlových Varech je financováno z rozpočtu města Karlovy Vary a Karlovarského kraje.

 

 

 

 

Autor: Filip Bufka, Právník