Tábor Kladno – Peruc - Bílina

Publikováno: 20. 7. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Tábor Kladno – Peruc - Bílina
© Anna Charvátová

Minulý týden jsme již po několikáté vyrazili na letní tábor. Tentokrát jsme spojili síly i s naší pobočkou v Bílině. Za tuto možnost děkujeme mj. Fondu RWE. Celkem se účastnilo 18 dětí, s nadšením se zahrálo spoustu her, snědlo mnoho lívanců a nechyběla ani diskotéka nebo promítání filmu. Tábor se konal u městečka Peruc, kousek od památného dubu, kde se potkali Oldřich a Božena. Díky našim zvídavým táborníkům nikdy nezapomenu, v kterém to bylo roce nebo jak je dub vysoký.

Na tábor s námi jely děti ve věku 9-13 let, které navštěvují nízkoprahové kluby Křižovatka v Kladně a „eNCéčko“ v Bílině. Snažíme se brát kluky a holky, kteří pro to v klubu něco dělají a pro které bude taková akce přínosem. Například proto, že se o prázdninách nikam jinam nepodívají nebo proto, že na chvíli opustí svou každodenní realitu, která s sebou nese různé těžkosti. Nedílnou součástí přípravy na tábor je spolupráce s rodiči, kteří musí své dítě přihlásit a zaplatit symbolický poplatek. Ten je pak použit například na svačiny na výlety.

 

Během pobytu se soutěžilo v různých disciplínách (např. vědomostní kvíz, honba za pokladem nebo malování vlajek), ať už v jednotlivcích či družstvech a zároveň probíhala celotáborová „hra na město“. Všichni si museli zařídit táborovou občanku a pak si mohli vyzkoušet různá povolání, za které se sbíraly táborové peníze. Každý den tak tábor řídilo několik starostů, pořádek hlídali policajti, zajímavé informace i drby přinášeli novináři, o spokojenost všech se starali svačináři a nechyběly ani kosmetické služby. Děti tak mohly vzít chod tábora tak trochu do vlastních rukou a nutno říci, že ke svým povoláním přistupovaly opravdu zodpovědně a pomáhaly si navzájem.

 

Účastníci z Kladna a Bíliny se rychle skamarádili a užili si spolu spoustu legrace. Myslím, že toto spojení bylo obohacením jak pro děti, tak pro dospělé. Takže díky všem a snad brzy naviděnou!

 

 

Autor: Anna Charvátová, pracovnice NZDM

Související články