Tábor ve Skalici

Publikováno: 30. 10. 2012 Doba čtení: 1 minuta
Tábor ve Skalici
© Foto:

S prvními sněhovými vločkami ještě špetka nostalgie a ohlédnutí za jedním naším letním táborem. Konal se ve Skalici u Litoměřic od 30. 7. do 4. 8. 2012 za finanční podpory nadace Vodafone, která každoročně podporuje projekty občanského sdružení Fido Dido.

Tábora se zúčastnilo 21 dětí ve věku od 6 do 12 let z ústeckých lokalit Předlice, Mojžíř, Krásné Březno a z Bíliny, které jsou zapojené do některých služeb programů sociální integrace organizace Člověk v tísni, o.p.s.: 1. podpora vzdělávání, 2. nízkoprahový klub Nový Svět, Ústí nad Labem, 3. nízkoprahový klub Na předměstí, Bílina. Tábora se účastnily i ty děti, jejichž rodiče jsou klienty sociálně aktivizační služby.

V rámci pětidenního pobytu v krásné přírodě chráněné krajinné oblasti Českého Středohoří byl pro děti připraven pestrý program aktivit a skupinových her. Ty měly za cíl nejen rozvíjet jejich dovednosti, ale především sloužily k rozvoji schopností spolupracovat ve skupině, vzájemně se poznat a pomáhat si a věnovat se ochraně přírody. Nedílnou součástí aktivit byly i rozhovory a motivační hry, které měly dětem ukázat jiné možnosti trávení volného času, než na jaké byly doposud zvyklé.

 

 

Autor: Jana Malkusová, Sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi