Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až voda dojde

Publikováno: 26. 8. 2013 Doba čtení: 2 minuty
Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až voda dojde
© Foto:

Hráli jste si někdy na Město? Kluci a holky z Kladna si to letos mohli vyzkoušet už potřetí.

Koncem července jsme se vydali směr Mšeno. Náš cíl byl jednoznačný, užít si báječných sedm dní na táboře. Výprava to byla náročná, patnáct puberťáků šest vedoucích a zdravotnice, s benjamínkem naší výpravy, tříletým synem Štěpánem.

Celý týden jsme se snažili přinášet dětem zábavu a nové informace, a oni nám to díky svým funkcím v celotáborové hře Město také vracely. Každý den se o naše město a své hráče v týmu staral starosta. Někdy byl líný, jindy zkorumpovaný, ale i spravedlivý, tak jak to bývá i v běžném životě. Podobně vypadala i funkce policistů. Zato svačináři byli opravdu vždy perfektní. V nachystané jídelně s utřenými stoly se jídlo mnohem lépe vychutnává.

Volná povolání, která si děti také samy připravovaly, dopadlo až na výjimky náramně dobře. Jednou jsme si v Salonu u Sabiny mohli nechat nalakovat nehty, jindy v Masérském studiu u Davida namasírovat ramena. Největší úspěch měl ale Emil s Erikem, když pro celý tábor nachystali večerní ohniště. Všichni jsme pak jen přišli k hotovému opéct si svého buřta. Poslední z funkcí v táboře byl novinář. O úryvky z jejich děl se musíme s pýchou a úsměvem na rtech pochlubit.

„Ano vážení, dnes byl běh v lese a vše dobře dopadlo, jen Aleš běžel poslední, protože své špeky neunesl.“  Daniela B.

„Upozorňujeme, že kouření způsobuje rakovinu plic a škodí vám i všude v okolí.“ Daniela B.

„Pan starost David, kradl přes plot rybíz.“ Denisa T.

„Kdyby byl Erik holka, byl by moje nejlepší kámoška, ale že je to kluk, tak ho beru s rezervou.“ Denisa T.

„V táboře se dějí divy, když láska začne, může i skončit. A to fakt že jo. Dávejte si pozor, do koho se zamilujete, radím vám." Sabina K.

„Aleš B. dnes dostal 20 knedlíků k obědu.“ David M.

Tábor byl financován z projektu Ostrov radosti Statutárního města Kladna v rámci plánu prevence kriminality a dofinancován od soukromých dárců a z dalších projektů.  Opravdový ostrov radosti to pro nás byl, když se ukázalo, že budeme mít celý týden nádherné letní počasí.

Městské lázně Mšeno s příjemným koupalištěm byly naším útočištěm v parných dnech ne jednou, ale rovnou pětkrát. I přesto jsme našli čas vyrazit na krásný výlet kokořínskými dolinami a hrát nespočet zábavných her. Při jedné z nich jsme doplňovali známá přísloví, a tak jsme dověděli životní pravdy jako: „Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až voda dojde“, nebo „chytrému napověz, blbého kopni“.

Tábor se uskutečnil v termínu 23. – 29. 7. 2013.

Autor: Karolína Fojtová, Koordinátorka služeb pro děti a mládež