Tóny mládí rozezvučely bílinské náměstí

Publikováno: 2. 7. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Tóny mládí rozezvučely bílinské náměstí
© Foto:

O víkendu se na Mírovém náměstí v Bílině uskutečnil festival Tóny mládí. Celou akci pořádala skupina mladých lidí ve věku 13 – 20 let, která si říká „Nejsme v tísni“. Smyslem festivalu bylo nejen nabídnout lidem v Bílině zajímavý víkendový program, ale také to, aby si mladí lidé vyzkoušeli, co všechno obnáší podobnou událost uspořádat.

Pod vedením pracovníků společnosti Člověk v tísni, o. p. s. a FidoDido, z. s. se po dobu 5 měsíců učili plánovat, organizovat, komunikovat s širokou veřejností i s různými institucemi nebo vytvořit jednoduchou reklamní kampaň.

Kromě několika hudebních skupin z okolí se festivalu zúčastnil také Dům dětí a mládeže v Bílině, jehož zaměstnanci na místě uspořádali workshop zaměřený na výrobu korálků. O tom, že to byl dobrý nápad, svědčí velké množství dětí, které si vyráběli vlastní náramky a další šperky.

Na organizaci festivalu se podílela také partnerská skupina mladých lidí z Německa, která si pro návštěvníky připravila 2 workshopy. První byl zaměřen na tvorbu výrobků z PVC a druhý na fotbalové umění.

Poděkování patří všem, kteří nám s realizací mezinárodního festivalu mládeže pomáhali. Kromě jednotlivých účinkujících, DDM Bílina a partnerské skupiny mladých lidí z Německa děkujeme také městu Bílina za možnost uskutečnit festival na Mírovém náměstí a Kulturnímu centru Kaskáda za pronájem pódia. I díky této podpoře byly celkové náklady na realizaci festivalu asi 5 tis. Kč.

Samotná skupina mladých lidí „Nejsme v tísni" existuje již jeden a půl roku a její činnost je podporována mezinárodním projektem MOJE. TVOJE. NAŠE. MĚSTO., který je financován programem Mládež v akci a Česko-německým fondem budoucnosti.

 

 

 

Autor: Miloš Hrubý, ředitel pobočky organizace Člověk v tísni v Bílině