Tříletá cesta je za námi a jsme v cíli

Publikováno: 22. 7. 2019 Doba čtení: 2 minuty
V Osvětimi
© Foto: Archiv pracoviště

Před třemi lety začala naše společná cesta se skupinou mladých lidí ve věku 15 – 26 let v projektu Kompakt. Byla to cesta zajímavých výzev, radosti, překonávání sama sebe i zastávek k odpočinku. Mladí čelili výzvám, když si některé aktivity museli vymyslet sami, nebo když se učili zcela novým věcem. A co znamenalo procházet cestou s názvem Kompakt v praxi?

Setkali jsme se se zajímavými lidmi s rozličných zaměstnání, se kterými jsme mohli tváří tvář diskutovat. Hovořili jsme s trestním soudcem, instruktorem pořádkové jednotky, zednickým a malířským mistrem či s novinářem ČT. Propojili jsme se i s jinými mladými lidmi, jako např. s mládeží ze Salesiánského střediska v Teplicích či z jednoho Dětského domova. Na cestě uzavřeli mnoho nových přátelství, které i přetrvají. Zastavili jsme se v mnoha kulturních památkách a měli jsme možnost nahlédnout do Národního divadla i Muzea v Praze, do Filmového muzea, do Grand hotelu Pupp v Karlových Varech či do vyhlazovacího tábora v Osvětimi.

Zeptali jsme se několika účastníků na jejich hodnocení naší společné cesty. „Kompakt pro mě znamená tříletou možnost skvělých akcí, kterých bych nikdy nemohl sám dosáhnout, bylo to super,“ říká Adam, jeden z účastníků projektu. „Projekt Kompakt mi dost otevřel oči do různých druhů zaměstnání. Více jsem si v sobě utřídila, co bych chtěla jednou dělat,“ pokračuje další z účastníků projektu Kateřina. „Kompakt byl pro mě smysluplný a do široka zaměřený projekt pro mládež, který jim blíže přiblížil reálný svět, aby se v něm lépe orientovali. Za takové projekty dávám svůj palec nahoru, skvělá práce a jsem pyšný, že naše bílinská skupina mládeže se stala inspirací k vytvoření tohoto projektu,“ uzavírá Petr Mati, kariérní poradce.

Projekt CZ.03.2.60/0.0/0.0/15_022/0001029 „Motivační a podpůrné aktivity pro mládež“ je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR


Autor: Petr Mati, kariérní poradce

Související články