U nás se děti netoulají, ale poznávají město!

Publikováno: 19. 3. 2014 Doba čtení: 1 minuta
U nás se děti netoulají, ale poznávají město!
©

Potkali jste ve svém okolí děti, které pobíhají s fotoaparátem na krku a hledají, co nejoriginálnějšího zdokumentovat? Nebuďte překvapení! Jde o děti, které jsou již od konce února zapojené do projektu Poznej naše město!, jenž je podpořen z programu Think Big, který realizuje Nadace Telefónica ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti.

Iniciativy se chopila jedna z našich dobrovolnic Kateřina. Využila příležitosti naučit se vést svůj projekt za podpory týmu naší pobočky. Podařilo se jí získat potřebné finance k jeho uskutečnění, za což jsme nejen jí, ale i ostatním dobrovolnicím, které se do aktivit projektu pravidelně zapojují, velmi vděční!!

A co děti již zažily? První akci vedl profesionální fotograf pan Karel Pobříslo. Ten pro děti připravil workshop, aby se naučily s fotoaparáty pracovat. Dozvěděly se, jak fotoaparáty držet, jak pořídit kvalitní snímek a na co se při fotografování zaměřit. Na to, aby své nově získané dovednosti mohly pořádně protrénovat, měly děti při příští akci den, ale i noc. Přespávaly totiž v krásné jirkovské knihovně, kde se mimo jiných aktivit, jako byla třeba dětská jóga pod vedením Pavly Benešové, dozvěděly mnohé o zajímavé historii Kludského vily. Děti zaujalo vyprávění o rodině Kludských a o jejím cirkusu. Kromě toho, že zde pořídily mnoho a mnoho krásných snímků, nebylo jedno dítě, které by zdejší atmosféře nepodlehlo, a nevybralo si z vyřazených knih i čtení na doma. Děvčata si vyhlédla zamilované romány, chlapci nadšeně probraly knihy o zvířatech a indiánech. My už se moc těšíme na jejich vyprávění o tom, co se dočetly a také na další skvělé akce!

Autor: Barbora Musilová, koordinátorka služeb Chomutov