UMÍME SI POMÁHAT

Publikováno: 17. 10. 2019 Doba čtení: 2 minuty
UMÍME SI POMÁHAT
© Michaela Lakatošová

Pracujeme v pomáhající profesi a je fajn vědět, že pracujete mezi lidmi, kteří jsou stejně naladění jako vy a pomáhat a nabízet pomoc je pro ně stejně přirozené jako pro vás. Kolegialita a mezipobočková pomoc tu zafungovala na výbornou.

Před pár dny jsem kolem poledne přišla do jednoho z našich klubů, a když už jsme se loučili s dětmi a rodiči, vrátila se jedna z maminek, která si před pár minutami odvedla z klubu svého nejstaršího syna, aby se zeptala, jestli bychom ji mohli najít na internetu telefon na jednu neziskovou organizaci ve městě, kterou by ráda požádala o pomoc, protože se dostala do velmi tíživé životní situace.

Otce jejich tří dětí odsoudili na 24 měsíců a nyní si odpykává svůj trest. Po odsouzení jejího muže ji okamžitě stáhly dávky o několik tisíc a rázem se z ní stala samoživitelka se třemi malými dětmi.

Pro děti měla vše, co bylo potřeba, bohužel mužská ruka doma zkrátka chyběla, a to i v situaci, kdy se jí zlomila rukojeť na kočárku, který denně potřebuje proto, aby mohla nejstaršího syna přivézt přes několik sídlišť k nám do klubu, šla nakoupit, k lékaři apod. Kočárek ji neměl kdo opravit a nebyl nikdo, kdo by sehnal peníze na jiný. Ani na bazarový bohužel nezbylo, tak ji v této zoufalé situaci napadlo oslovit některou neziskovou organizaci a požádat o pomoc.

S kolegyní nás okamžitě napadlo, proč se obracet na jinou organizaci, když ta naše má mnoho zaměstnanců a stálo by za to zkusit nejdříve oslovit je. Proto jsme se souhlasem maminky nejprve napsali kolegům a kolegyním z Chomutova, Bíliny a Ústí nad Labem. Hned první den se nám jich ozvalo zpět s nabídkami několik.

Nakonec jsme vybrali tu nejdostupnější nabídku, od nejhodnější kolegyně z pobočky z Bíliny, kde byla i další kolegyně ochotná přivézt kočárek až k nám do chomutovského klubu.

Další kolega dokonce věnoval umělou výživu pro nejmenší děti, kterou obdržel od spolku Romano jasnica, a my měli možnost mamince krom kočárku předat i tu.

Vám všem, kteří se podíleli na pomoci této mamince, od srdce děkujeme. Za vaši ochotu, laskavost a kolegialitu, protože hlavně díky vám má naše práce smysl.

Autor: Michaela Lakatošová, pracovnice předškolních klubů v Chomutově