Ústecká podpora vzdělávání v pohybu

Publikováno: 24. 2. 2010 Doba čtení: 1 minuta
©

Studentům ústecké univerzity skončilo první zkouškové období v roce a většina z nich tak s čistým štítem může vykročit vstříc dalšímu semestru. Kromě chuti do dalšího půlroku plného informací se některým studentům zachtělo okusit i nových zkušeností a nevšedních zážitků.

Program Podpora vzdělávání, který nabízí možnost výkonu dobrovolnické služby v podobě doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, tak mohl do svých řad přijmout nové tváře. Do programu se nyní jako dobrovolníci hlásí např. studenti a studentky oboru sociální práce, sociálně pedagogické asistence či učitelství.

Člověk v tísni, o.p.s. s Univerzitou J.E.Purkyně úspěšně a dlouhodobě spolupracuje ve více směrech. V souvislosti s Programem Podpora vzdělávání a Nízkoprahovým klubem Nový svět mají nyní např. studenti možnost dostat navíc za výkon dobrovolnické služby i ocenění v podobě kreditních bodů, které potřebují ke zdárnému zakončení svého studia.

Doučování a realizace volnočasových aktivit pro děti z vyloučených lokalit jsou vlastně studentům studujícím v sociálních oborech uznány jako část netradiční „praxe". Netradiční v těsné spolupráci více subjektů, kteří studenty supervidují a prohlubují tak kvalitu výkonu praxe. Ze strany naší organizace jsou nabízeny dlouholeté zkušenosti s prací v terénu, otevřené a přátelské zázemí, vedoucí seminářů pak na půdě univerzity praxi zasazují do celkového kontextu studentovy přípravy na povolání v sociální oblasti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: