Už frčíme! Jak to u nás funguje?

Publikováno: 18. 1. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Už frčíme! Jak to u nás funguje?
© Petra Bendíková

V listopadu 2016 jsme otevřeli předškolní klub v Nejdku v prostorách fary evangelického kostela. Dětem jsou zde k dispozici nejen hračky, ale i knížky, hry a stavebnice. Na cvičení máme matrace, skákací míče, švihadla a od tohoto týdne i žebřiny. Také dětem připravujeme různé “opičí“ dráhy, kde trénují nejen motoriku a rovnováhu, ale zdokonalují se v základních gymnastických cvicích.

Každé ráno se nejprve přivítáme a navzájem si řekneme, jak jsme se měli, co jsme zajímavého zažili a jak se právě cítíme. Pak mají děti chvilku volného prostoru, kdy si mohou hrát s čím chtějí. Potom se sejdeme u stolečku, sedneme si a zopakujeme si jaký je den, měsíc, kdo slaví svátek a případně jestli má někdo narozeniny. Hned po opakování máme malou rozcvičku a pak si házíme míčem, skáčeme přes švihadlo nebo postavíme opičí dráhu.

Když se hezky zahřejeme, jdeme si umýt ruce a následuje svačina. Každé z dětí si sní svojí svačinu – ovoce, croissant, chléb s pomazánkou nebo třeba palačinky nebo kousek bábovky. Dbáme i na dodržování pitného režimu – každé dítě má svojí lahev s čajem nebo vodou z domova a tu má celý den k dispozici.

Po svačince následuje volná zábava a současně se věnujeme osobnímu rozvoji jednotlivých dětí tak, abychom je postupně připravili na úspěšný vstup do školy. Po chvilce učení následuje nejoblíbenější činnost dětí, a to výtvarná výchova, kde se všichni vyřádí podle svého. Po každé výtvarce se všechny děti umyjí, převléknou a je čas vyrazit ven. Procházíme se po okolí, navštěvujeme dětské hřiště s houpačkami a chodíme krmit labutě na nedaleký rybníček. Zkrátka děti se nenudí a ještě se naučí spousty nového.

Předškolní Klub Nejdek je součástí projektu K.O.Z.A. - Kooperace, Otevřenost, Zájem, Adaptace.

Autor: Petra Bendíková, Sociálně pracovnice

Související články