© Klára Rybářová

S myšlenkou, že pojedeme s dětmi z předškolního klubu na hory, jsem si pohrávala již delší dobu. Zimní sporty, jako bruslení, jsou moc fajn, ale představa nadšených dětí na lyžích se mne nechtěla pustit a tak jsem se letos rozhodla plán uskutečnit.

Na výběru termínu a penzionu jsme si dali záležet. Načasování bylo velmi zdařilé, začal nám padat sníh, navíc místo jako Pec pod Sněžkou, penzion Malá Pláň, je zaručená jistota spokojenosti. Díky sbírce na náš letošní Bazárek, jsme mohli naše děti dovybavit zimním oblečení. 

Jelikož děti nejsou zvyklé na dlouhou cestu automobilem, stejně jako oslík z nejmenované pohádky, se často ptaly „Už tam budem??“. Pár písníček, slovní fotbal ,vyprávění a najednou byl před námi obzor majestátních hor, který děti uchvátil. Atmosféra se ihned změnila a čím blíže jsme byli, tím více se děti těšily.

Po příjezdu na místo jsme na nic nečekali. Rychle jsme se převlékli do teplého a hurá za sněhem, který nám ve městech letos radost nedělá. Bílá pokrývka všude kolem nám všem vykouzlila široké úsměvy. Děti řádily, byly nadšené, brodily se v závějích, jako čertíci, kteří však po sobě ve sněhu zanechali stopy andělíčků .  

Druhý den byl ještě lepší, než ten první. Sjezdovka, hned vedle penzionu v krásném prostředí, nás nenechala sedět u snídaně moc dlouho. Obouvání lyžáků jsme nacvičovali ještě před odjezdem, ale chůze s nimi po sněhu byla o moc větší legrace. Všechny děti si vyzkoušely, jaké je to stát na lyžích, byly velmi šikovné a jízdu si moc užívaly.

Slunce z části ukryté za zalesněnými kopci nás sledovalo při prozkoumávání okolí. Našli jsme nedaleké hřiště s pěkným výhledem . Krásná horská krajina nás obklopovala při sáňkování, koulovačce a stavění sněhuláků, které nějakou chvíli budou připomínat naši návštěvu. 

Každý den jsme si užívali naplno a až příjemná únava nás zavedla na pokoj, kde jsme si povídali, hráli stolní hry nebo si jen malovali. Výborná kuchyně, vstřícné a milé úsměvy personálu nás provázely po celou dobu našeho ubytování, za což jim velmi děkujeme.

Je to už několik dnů, co jsme doma, ale děti o horách stále mluví a rády by se tam ještě někdy vrátily.

Výlet se mohl uskutečnit jen díky finančnímu daru společnosti Pentagen .


Autor: Klára Rybářová, předškolní pedagožka

Související články