V době Olympiády nezahálí ani děti z Klubíku

Publikováno: 24. 2. 2014 Doba čtení: 1 minuta
V době Olympiády nezahálí ani děti z Klubíku
©

Olympiáda – to je slovo, které v tomto období slyšíme denně téměř ve všech sdělovacích prostředcích. A tak i u nás v předškolním klubu v Ploužnici proběhla malá dětská olympiáda. Od začátku týdne se děti seznamovaly se sportem  a také s pro ně novým pojmem Olympiáda. Vyprávěli jsme si, kdo se věnuje jakým sportům, a zda s rodiči sledují nějaké sportovní přenosy v televizi. Na papír si děti vytvořily malé sportoviště, kam nalepovaly vystřihané fotografie známých sportovců, temperami si vybarvily velké olympijské kruhy, takže výzdoba v Klubíku se nesla v ryze sportovním duchu.

Vrcholem bylo naše sportovní klání v nedalekém lesíku za téměř jarního počasí. Děti dostaly startovní čísla s kruhy a mohlo se začít. Na zahřátí děti běhaly podle zelených fáborek, a to jak v hromadném startu, tak i jako jednotlivci. Náhradou za běh na lyžích byl běh s hůlkami, kdy děti musely každý sám za sebe běžet vyznačenou trať. Místo skoku na lyžích děti skákaly z místa, a to co nejdál. Nejdelší skok byl 80 cm! Děti si zazávodily také v biatlonu, kdy musely doběhnout k metě a od té házely kroužky na tyčky. Poté musely zase doběhnout zpět do cíle. Nechybělo ani válení sněhové koule, kterou nahradil velký míč. Olympiáda se dětem moc líbila, vracely se do klubu jako velcí sportovci, kteří se teší na to nejcennější – na medaili. Po posilnění obědem proběhlo závěrečné vyhodnocení a ocenění těch nejlepších – což byli vlastně všichni. Děti dostaly opravdové medaile a diplom a domů odcházely plni zážitků a třeba i s předsevzetím, že jednou z nich budou také velcí sportovci :-) 

 

 

Komplexní programy podpory vzdělávání dětí ze sociokulturně znevýhodňujícího prostředí v Libereckém kraji „Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.“

 

Autor: Daniela Nevolová, koordinátorka předškolního klubu v Ploužnici