V Etiopii jsme navštívili příjemce Skutečného dárku

Publikováno: 12. 12. 2013 Doba čtení: 1 minuta
V Etiopii jsme navštívili příjemce Skutečného dárku
© Foto: Člověk v tísni

Před několika týdny jsme v Etiopii navštívili lokality, ve kterých byly dříve distribuovány Skutečné dárky - kozy a kuřata, a kde jsme také opravovali velmi užitečné pumpy k vodním vrtům. Podívejte se, jak vypadala naše návštěva a kdo jsou lidé, kterým jsme v jedné z nejchudších zemí světa pomohli k lepšímu životu.

Ve vesnici Kunchenayeye na jihu země jsme se setkali se ženami, které od nás letos dostaly kozy. Těch jsme už v různých zemích Afriky a Asie rozdali 4213 a z jedné darované kozy je za pár let často celé stádo, které uživí širokou rodinu.

Voda je v Etiopii vysoce nedostatkovým zbožím. Ženy a děti tráví často velkou část svého dne chozením s kanystry ke zdroji vody, kterou pak využijí na vaření, praní, úklid a další základní úkony v domácnosti. Když se porouchal vrt ve vesnici Yeye, byla to pro místní katastrofa. Také díky dárcům Skutečného dárku jsme však pomohli s jeho opravou. Takto to dnes vypadá u vrtu, který každý den dává pitnou vodu desetitisícům lidí z okolí...
 

Ve vesnici Hamata jsme letos rozdávali kuřata. Ta, která dostala rodina paní Lubudžalo, jsou již skoro dospělá. První vajíčka by měla začít snášet každou chvíli.  V budoucnu plánuje paní Lubudžalo svůj chov dále rozšířit a na místním trhu zkusit prodat část vajec nebo nově narozená kuřata. Podobně jsme díky dárcům Skutečného dárku letos pomohli desítkám rodin, které od nás dostaly celkem 814 kusů drůbeže.

 

 Nezapomeňte si také koupit skutečný dárek na

WWW.SKUTECNYDAREK.CZ

Autor: Člověk v tísni