V konvoji OSN dorazila do Severodoněcku i pomoc Člověka v tísni pro 5 500 lidí

Publikováno: 6. 4. 2022 Doba čtení: 1 minuta
V konvoji OSN dorazila do Severodoněcku i pomoc Člověka v tísni pro 5 500 lidí
© OCHA/Ivane Bochorishvili

Člověk v tísni pokračuje v dodávkách humanitární pomoci do měst na východě Ukrajiny, která jsou v této chvíli nejvíce postižena sílícími boji a zhoršující se bezpečnostní situací. Včera dorazily do Severodoněcku v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny 2 kamiony Člověka v tísni. Přivezly potraviny pro 4 000 lidí a hygienické potřeby pro 1 500 osob.

Jednalo se o součást konvoje 8 kamionů organizovaného OSN, který dodal potravinové dávky, mouku, igelitové fólie či přikrývky pro 17 000 lidí a čtyři nemocniční generátory elektřiny.

V Severodoněcku pokračují boje, tisíce lidí jsou odříznuty od dodávek plynu a vody. Obytné budovy jsou opakovaně zasaženy ostřelováním. Boje brání lidem v bezpečné evakuaci a omezují jejich přístup k základním potravinám nebo hygienickým potřebám. Civilisté většinou zůstávají ve svých domovech a bunkrech.

"Naše humanitární pomoc dodaná do Severodoněcku byla z vlaku, který před několika dny dorazil do Dnipra. Odtud byla nákladními auty dopravena dále na východ. V Severodoněcku budou věci distribuovány ukrajinským Červeným křížem," říká Petr Drbohlav, regionální ředitel pro Východní partnerství a Balkán.

Člověk v tísni v uplynulých dnech doručil humanitární pomoc do nejhůře postižených oblastí Ukrajiny. V rámci konvoje OSN se pomoc dostala už dvakrát do města Sumy. Celkem do obklíčeného města dorazily 4 kamiony pomoci Člověka v tísni, převážně potraviny a hygienické potřeby pro celkově 6 000 lidí.

Více na https://reliefweb.int/report/ukraine/humanitarian-supply-convoy-reaches-sievierodonetsk-un-and-partners (pouze anglicky)


Autor: PIN

Související články