V říši královny pohádek aneb Letní tábor 2014

Publikováno: 31. 7. 2014 Doba čtení: 2 minuty
V říši královny pohádek aneb Letní tábor 2014
©

Letos podruhé jsme se s dětmi z rodin, které využívají naše služby, vydali na týdenní letní tábor do krásného prostředí Hostýnských vrchů. 

Tábor s názvem „Do říše královny pohádek“ se uskutečnil v termínu 19. - 26. 7. 2014 a zúčastnilo se ho 16 dětí ve věku od 6 do 13 let. Pro děti byla připravena celotáborová hra, inspirovaná klasickými pohádkami. Zlá čarodějnice zaklela veselou princeznu a s ní i celou pohádkovou říši a zahalila jí do hávu věčného smutku. Jedinou šancí, jak princeznu zachránit, bylo pomoci všem pohádkovým postavám, které děti potkaly. Podařilo se nám najít zatoulaná ošklivá káčátka, postavit trpaslíkům nové domečky, sesbírat perníčky a dovést zpátky domů Jeníčka a Mařenku nebo uchránit Červenou Karkulku před zlými vlky. Pohádkovou říši jsme zachránili, princeznu osvobodili a jako památku si kromě diplomů odvezli i sladké perníkové medaile.

Přesto, že nám záchrana pohádek dala dost zabrat, stihli jsme i táborák, diskotéku, koupání, vybíjenou dětí proti vedoucím a spoustu dalších aktivit. Na celodenní výlet jsme tentokrát vyrazili do Zoologické zahrady Lešná ve Zlíně, kde jsme mimo jiné shlédli komentované krmení slonů a tučňáků, prošli stezkou běžce Emu a navázali stužky na strom přání v japonské zahradě.

Děkujeme všem vedoucím z prostějovské kanceláře Člověk v tísni o.p.s. i dobrovolníkům z organizace Tajtrlík o.s., kteří se na realizaci tábora podíleli a v neposlední řadě i personálu Chaty pod Tesákem v Chvalčově, který se o nás celý týden výborně staral.

Byl to týden plný nezapomenutelných zážitků a nových kamarádství a doufáme, že se nám podaří si ho příští rok zopakovat.  

Autor: Martina Tihlářová, Terénní sociální pracovnice