Ve Vejprtech odstartoval projekt Drugs out

Publikováno: 8. 8. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Ve Vejprtech odstartoval projekt Drugs out
©

Chomutovská pobočka Člověk v tísni, o. p. s. rozšířila od června své služby o  primární drogovou prevenci, kterou nabízí v horském městě Vejprty. Projekt Drugs out, finančně podpořený Ministerstvem vnitra, se zaměřuje na několik cílových skupin v oblasti primární drogové prevence. 

„Jde především o žáky 2. stupně základní školy, mateřské školy a praktické školy Vejprty, místní vietnamskou komunitu, obyvatele sociálně vyloučených lokalit a širší veřejnost,“ dodává Jiří Hanzelín, který má projekt na starosti.

Jednou z aktivit projektu Drugs out je i promítání dokumentárního filmu Mezi panelama. Vejprtská premiéra se uskutečnila ve čtvrtek 18. 7. 2013 v prostorách kulturního domu. Dokument se věnuje problematice života v sídlištních zástavbách Chomutova a Jirkova a s ním spojenými sociopatologickými jevy. Promítání filmu doprovodilo vystoupení break dancové skupiny Sewa Side B people z Chomutova a raperů W2ton z Jirkova a nechyběla ani pořádná grilovačka. Celá akce přitáhla nemalý počet obyvatel Vejprt, kteří vytvořili úžasnou atmosféru. „Rádi bychom touto cestou poděkovali řediteli MěKaSS panu Kratochvílovi, který bezplatně propůjčil prostory kulturního domu Vejprty, promítací zařízení a zvukovou aparaturu pro celou akci. Pokud Vám z nějakého důvodu ušlo první promítání filmu, tak nezoufejte, chomutovská pobočka Člověka v tísni o.p.s. plánuje ve Vejprtech ještě jedno promítání na podzim,“ dodává Jiří Hanzelín.

Autor: Jiří Hanzelín - drogový preventista Vejprty