Více než 8 milionů pro české děti

Publikováno: 24. 10. 2017 Doba čtení: 2 minuty
Více než 8 milionů pro české děti
© fotobanka

Lepší škola pro všechny, největší sbírka na podporu vzdělávání v ČR pořádaná organizací Člověk v tísni, vynesla rekordní výtěžek  více než 8,3 milionu Kč pro české děti. Oproti loňskému roku je to nárůst o téměř 1,5 mil Kč. Letos přispělo celkem 2 200 dárců. 

Člověk v tísni velmi děkuje všem dárcům, kteří se zapojili. „Velké poděkování patří Nadačnímu fondu Avast a dalším partnerům, kteří se zapojili do tzv. matchovací kampaně. To znamená, že každý dar přijatý na konto sbírky v době kampaně od 20. září do 20. října 2017 zdvojnásobili až do celkové výše 4 milionů korun. Děkujeme každému, kdo přispěl jakoukoli částkou, velmi si této podpory vážíme. Nejvýznamnější dar v hodnotě 500.000 korun poskytla firma Sanjiva Suri Zátiší Group,“ uvedl Tomáš Vyhnálek, ředitel fundraisingu Člověka v tísni.

Díky sbírce Lepší škola pro všechny doučuje Člověk v tísni v České republice děti, které žijí v chudých nebo sociálně vyloučených rodinách a jejichž rodiče většinou mají nízké vzdělání. Díky doučování mají i tyto děti šanci udržet se na škole, získat vzdělání a s ním tak i naději na lepší život. V roce 2016 jsme individuálně doučovali 500 dětí, dalších 280 jsme doučovali skupinově,“ dodává Martin Kovalčík, mediální koordinátor programů sociální integrace.

Kromě toho sbírka podporuje vzdělávání tisíců pedagogů, pomáhá několika tisícům studentů v projektech, které pomohly zlepšit život v okolí nebo umožňuje provoz vzdělávacího portálu s filmy a výukovými materiály pro učitele zdarma. Celkově díky sbírce může Člověk v tísni spolupracovat s 3 600 školami a v příštím roce chce toto číslo navýšit. Více informací na www.lepsiskolaprovsechny.cz.


Autor: Lepší škola pro všechny

Související články