Video: Naléhavé opravy domů poškozených válečnými událostmi v Černihivu na Ukrajině

Publikováno: 1. 8. 2022 Doba čtení: 1 minuta
Video: Naléhavé opravy domů poškozených válečnými událostmi v Černihivu na Ukrajině
© Foto: Alyona Budagovska

Během bojů v Černihivské oblasti na začátku ruské invaze na Ukrajinu bylo poškozeno nebo zničeno přibližně 3 500 budov. Z 80 % se jednalo o domy místních obyvatel.

„19. března začala střelba. Hořelo tady, hořelo támhle, hořelo všude. Říkám manželovi: „Pojď, vezmu tě na chodbu, sedneš si na ottoman.” Chodí o berlích. Je zdravotně postižený a slepý. Vešla jsem do sklepa. Když to bouchlo, dveře se utrhly. Muži vyběhli na ulici a křičeli: „Hoří dům!" Pobíhala jsem s holí po bytě. Běžela jsem, jak nejrychleji jsem mohla. Ale pořád jsem padala. Pobíhala jsem kolem a křičela: „Hoří nám dům, pojďte sem!" No, hasiči ho odtamtud dostali. Všechno shořelo," říká Nina Mykhalová z Černihivu. 

Společně s místní partnerskou organizací Troitsa a finančními prostředky z Úřadu pro humanitární pomoc USAID podporujeme lidi, jejichž domy byly poškozeny nebo zničeny. Provádíme nouzové opravy poškozených střech a vysklených oken, abychom ochránili domy před deštěm a větrem. Navštivte zničené domy a vyslechněte si příběhy lidí, kteří se z nich jen tak tak dostali živí. 

Autor: Petr Štefan, Člověk v tísni

Související články