Výlet do Bozkovských jeskyní

Publikováno: 19. 8. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Výlet do Bozkovských jeskyní
©

V půlce července jsme uspořádali společný výlet do Bozkovských jeskyní pro devatenáct dětí z jobklubu Ježek v kleci, programu doučování a nízkoprahového zařízení pro děti a mládež V Kleci.

Ranním vlakem jsme odjeli z Liberce do Jesenného, odkud se šlo pěšky lesní cestou k jeskyním. Cestou byly pro děti připraveny úkoly na téma putování s dinosaury, kde si děti mohly rozšířit své znalosti o pravěkých ještěrech, procvičily si počítání i některé základy první pomoci. Poté následovala prohlídka jeskyně s výkladem. Děti se tak seznámily s jednotlivými druhy krápníků a s jejich vznikem. Po prohlídce jeskyně jsme se přesunuli do malebné obce Bozkov, kde pro nás bylo připraveno občerstvení na místní faře. Nechyběl domácí koláč a vuřty na opékání. Navštívili jsme i přilehlý kostel a kostelní věž, odkud jsou krásné výhledy na Jizerské hory, Krkonoše i Český ráj. Díky dobrému počasí jsme dohlédli až na Ještěd. Zpáteční cestu jsme opět dojeli vlakem. Výlet se vydařil a děti tak na chvíli opustily prostředí sídliště i města.
Výlet byl financován z prostředků získaných díky benefičnímu koncertu Liberec pro Člověka v tísni, který uspořádal Tomáš Nevřela. Děkujeme!

Autor: Alena Havelková, pracovnice NZDM V Kleci