Výlet za zvířátky s klubem pro rodiče

Publikováno: 26. 5. 2015 Doba čtení: 1 minuta
Výlet za zvířátky s klubem pro rodiče
©

Květen byl pro rodiče a jejich děti, jež navštěvují náš klub plný skvělých zážitků. Hned na začátku měsíce, ve čtvrtek 7. května jsme vyrazili na výlet na MINIFARMU Dlouhá Louka. Aby nás tam nepřijelo málo, přibalili jsme i děti z nízkoprahového klubu eNCéčko.

No a co všechno nás na farmě čekalo? No přeci hlavně zvířata. Poznali jsme mnoho hospodářských zvířat a paní majitelka nám o nich říkala plno zajímavých věcí. Teď už třeba víme, že oslice je březí dlouhých 13 měsíců nebo že vajíčka nejsou jen ty ze supermarketu, ale že jsou různě velká, různě barevná a nesnáší je pouze slepice.

Kromě toho, že jsme se něco dozvěděli, jsme na farmě také pomáhali. Třeba jsme vyčesali a nakrmili větší zvířata a areál zbavili kozích a ovčích bobků. Paní majitelce jsme také předali tvrdé pečivo, které jsme pro zvířátka nasbírali.

Po práci na nás pak čekala zasloužená zábava. Mohli jsme si třeba postavit vlastní překážkovou dráhu nebo si užít trochu klidu a samoty v dřevěných domečcích. To, co jsme se naučili, jsme pak mohli využít u dřevěných maket zvířat, kterým chyběly některé části těla a my je museli najít a doplnit na správné místo. A protože nám po tom všem pořádně vyhládlo, opekli jsme si své první letošní buřty a k tomu ochutnali čerstvé kravské mléko. Všem se nám to moc líbilo, už se těšíme, až tam zase pojedeme.

Autor: Miloš Hrubý, ředitel pobočky