Vysoká daň za kritiku

Publikováno: 14. 11. 2013 Doba čtení: 1 minuta
Vysoká daň za kritiku
©

Kubánský rapper Ángel „El Crítico“, který je od konce března ve vězení, ukončil 27 denní hladovku, kterou držel na protest proti svému nespravedlivému zadržení.

Ángel Yunier Remón Arzuaga (30), člen dua „Los hijos que nadie quiso“, se ale i nadále nachází ve velice obtížné situaci. Za to, že před svým domem veřejně mluvil o nutnosti politické změny na Kubě, vytvořil transparenty a vyvolával protivládní hesla, mu hrozí až osmiletý trest. Obviňován je z politického atentátu.

Co můžeš udělat ty?

Věříme, že chráníš právo na svobodu slova a uměleckého projevu, svobodu dělat věci, kterým věříš, bez strachu z následků.

Jsme přesvědčeni, že i ty souhlasíš s nutností bránit se těm, kdo omezují a napadají názory druhých. Že je nutné nenechat se jimi zastrašit a pokořit a stát pevně za svým slovem.

Proto se obracíme právě na Tebe, abys podpořil ty, co bojují za svůj názor a zviditelnil jejich slovo, protože oni tak učinit nemohou. Podpoř Angela “el Crítico” tím, že budeš sdílet tuto zprávu na tvém Facebooku či Twitteru  #FreeElCritico .  

 

Autor: