Výstava byla zahájena!

Publikováno: 16. 4. 2014 Doba čtení: 1 minuta
Výstava byla zahájena!
© Foto:

V sobotu 5. dubna mnozí z vás navštívili vernisáž výstavy fotografií Migranti fotí migranty, která se konala v krásném prostředí jirkovské čajovny Zen.

Celou výstavu úvodním slovem a představením fotografií z projektu Face 2 Face uvedly zástupkyně naší organizace jak za chomutovskou pobočku, tak i za program Migrace. Celý soubor fotografií vznikl v rámci fotoworkshopu Migranti fotí migranty, který ukazuje život migrantů v Česku a jejich cílem je posílení povědomí o cizincích a kulturní rozmanitosti v Česku. Fotografie si můžete přijít prohlédnout kdykoliv v otevírací době čajovny až do konce dubna.

Kromě výstavy jsme měli možnost také shlédnout dokumentární film Ilegální máma a během diskuse se dozvědět mnoho zajímavých informací o životě cizinců.

Chtěli bychom velmi poděkovat za čas, který si udělali naši hosté a za možnost uskutečnit tuto akci, jak autorům fotografií a filmu, tak i čajovně Zen! 

A závěrem si dovolíme citovat jednoho z hostů výstavy, pana Lukáše Eršila, který se s námi podělil o svůj názor na celou akci: „Výstava se mi velice líbila. Hlavně mě oslovil film "Mama illegal". Člověk si díky tomu uvědomí, jak lehký má život oproti lidem žijících například v Moldávii.“ 

Autor: Člověk v tísni, o.p.s. - pobočka Chomutov