Výstavy o současném dění v Ukrajině nyní i ve virtuálním 3D prostoru

Publikováno: 26. 4. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Výstavy o současném dění v Ukrajině nyní i ve virtuálním 3D prostoru
© Foto: Albert Lores

Na začátku dubna jsme v Praze zahájili dvě výstavy, které přibližují život Ukrajinců během ruské invaze na Ukrajinu. Nyní nabízíme možnost prohlédnout si je i virtuálně.

Černí motýli: Ohořelé kousky života

Soubor reportážních fotografií s názvem Černí motýli: Ohořelé kousky života fotografů Manu Braba a Alberta Lorese můžete v Centru současného umění DOX vidět do 8.5. „Když vidíte, co se tam děje, tak není možné se nepostavit na jednu stranu, protože je to masakr, je to genocida,“ říká jeden z fotografů, Albert Lores, který výstavu v Praze osobně otevíral. Výstavu pořádá Člověk v tísni za finančního přispění Evropské Unie.

Na virtuální výstavu vstupte zde:

Nebo použijte tento link https://artspaces.kunstmatrix.com/node/9925412

Válka mi dvakrát vzala můj domov

Polina Budagovská je 19letá studentka z Ukrajiny, která byla nucena opustit svůj domov poprvé v roce 2014. Když po letošní únorové invazi musela utíkat před bombardováním podruhé, vytvořila sérii ilustrací s popisky, kterými svůj příběh vypráví. Její výstavu s názvem Válka mi dvakrát vzala můj domov můžete vidět do konce května v Langhans - Kavárně a Centru Člověka v tísni.

Na virtuální výstavu vstupte zde:

Nebo použijte tento link: https://artspaces.kunstmatrix.com/node/9853066

Obě výstavy jsou nově k vidění i ve virtuálním 3D prostoru. Online prohlídka přináší zcela nový a unikátní zážitek. Výstavy byly obě naplánovány a uzpůsobeny tak, aby byly putovní. Výhodou webové formy je, že je dostupná víceméně odkudkoliv. „Ne každý má možnost na výstavu zajít. Chceme, aby tyto dva projekty a svědectví mělo možnost vidět co nejvíce lidí. Proto je jsme zvolili i její rozšíření do online prostředí,“ říká Juliana Hámová, mediální koordinátorka Člověka v tísni. Návštěvník virtuální výstavy si je může prohlédnout ve vysoké kvalitě i z pohodlí domova. Tímto vás zveme na virtuální prohlídku.

Autor: Juliana Hámová, Člověk v tísni

Související články