Vyučující se mohou přihlašovat do 19. ročníku Měsíce filmu na školách

Publikováno: 5. 9. 2023 Doba čtení: 1 minuta
Vizuál 19. ročníku Měsíce filmu na školách
© Foto: JSNS

Měsíc filmu na školách, kterého se pravidelně účastní stovky škol, proběhne tradičně během listopadu. Vyučující se mohou těšit na dva nové filmy, plakátové výstavy, aktualizovanou metodickou příručku k podobám ruské propagandy, nové bedny komunismu a streamované besedy.

Měsíc filmu na školách pořádá od roku 2005 vzdělávací program Jeden svět na školách v rámci svého projektu Příběhy bezpráví. Každý listopad stovky základních a středních škol po celé České republice promítají filmy s tematikou československých dějin a zvou hosty (pamětníky, filmaře, protagonisty filmů, historiky) na debaty po projekci. 

Měsíc filmu na školách 2023 - Chceme dýchat 

Letošní téma je inspirováno zcela novým filmem s názvem 1989: Chceme dýchat, který se zaměřuje na tzv. závadovou mládež. Ta chce žít svobodně, v souladu se svými ideály. Do jejího života však soustavně zasahuje represivní komunistický režim.

Vzhledem k 55letému výročí okupace Československa jsou do nabídky zařazeny i bonusy reflektující události roku 1968, kdy tehdejší invaze vojsk Varšavské smlouvy definitivně ukončila Pražské jaro a lidé po další desetiletí mohli jen doufat, že se dočkají změny a budou moci opět znovu svobodně dýchat. 

Seznamte se s kompletní letošní nabídkou.


Autor: JSNS

Související články