Wellbeing umíme! Člověk v tísni byl oceněn druhým místem v hodnocení firemního wellbeingu v People & Culture Barometer

Publikováno: 28. 11. 2022 Doba čtení: 2 minuty
Wellbeing umíme! Člověk v tísni byl oceněn druhým místem v hodnocení firemního wellbeingu v People & Culture Barometer
© Foto: Člověk v tísni

Skvělá zpráva - získali jsme cenu za 2. místo v hodnocení wellbeingu, který zpracovává firma Conectio pomocí nástroje People & Culture Barometer, přičemž tento aspekt práce byl hodnocen letos poprvé. Analýza wellbeingu zaměstnanců se zabývá tím, jak práce – povinnosti, očekávání, úroveň stresu a prostředí – ovlivňuje celkové zdraví a spokojenost zaměstnanců.

Člověk v tísni je dlouhodobě svými zaměstnanci hodnocen jako příjemný a vstřícný zaměstnavatel – v roce 2020 jsme například získali cenu Férový zaměstnavatel od portálu Atmoskop.cz. Mezi hodnoty, které zaměstnanci ve svých vyjádřeních na Atmoskopu, zmiňovali, patřila smysluplná práce, přátelský kolektiv, kreativita, flexibilní pracovní doba nebo přístup nadřízených, který zahrnuje důvěru a podporu – a také všeobecný wellbeing.

Wellbeing v Člověku v tísni

Naše firemní kultura je založená na respektu, flexibilitě a kreativitě. Proto jsou pro nás samozřejmostí následující pracovní prvky a postupy:

  • podporujeme zaměstnance v hledání rovnováhy mezi pracovními a životními povinnostmi – nabízíme například částečné úvazky a flexibilní pracovní dobu
  • poskytujeme zaměstnancům psychologickou podporu
  • nabízíme možnost vzít si do kanceláře psa, kde to umožňuje pracovní náplň
  • naši vedoucí pracovníci aktivně vyzývají členy svého týmu k vybírání dovolené
  • nabízíme vzdělávací workshopy zaměřené na duševní pohodu pro zaměstnance
  • provozujeme vlastní dětský klub pro děti zaměstnanců na centrále organizace
  • nabízíme seniorní dovolenou zaměstnancům, kteří mají v Člověku v tísni odpracováno sedm a více let
  • provozujeme mentoringový program Together2Grow
  • vedeme a podporujeme zaměstnaneckou skupinu LGBTQ+
  • vyvíjíme aktivity na podporu týmové synergie

„Skvělý kolektiv vstřícných lidí, kterým se nestydíte říci o pomoc a kteří se stanou vašimi přáteli. Pozitivní a uvolněná atmosféra v celé organizaci udělá vaši práci mnohem příjemnější,“ hodnotí naši firemní kulturu anonymní zaměstnanec na Atmoskopu.

Jak přesně funguje nástroj People & Culture Barometer

People & Culture Barometer je celostátní dotazníkové šetření, jehož výstupem je souhrnná zpráva, která objektivně popisuje výsledky měření úrovně HR procesů a kvalitu firemní kultury od náboru po odchod zaměstnanců. V závěrečné zprávě je kromě individuálního hodnocení uvedeno také srovnání s trhem, přehled celkových výsledků a doporučení ke zlepšení, tzv. best practice procesů.

Nástroj People & Culture Barometer a závěrečnou zprávu zpracovává společnost Conectio Group s.r.o., která je zároveň výlučným vlastníkem tohoto nástroje. Analytické nástroje na zpracování výsledků poskytuje společnost DataBrothers s.r.o. 

Autor: Člověk v tísni

Související články