Za pár let nás můžete potkat na olympiádě!

Publikováno: 8. 8. 2016 Doba čtení: 1 minuta
Za pár let nás můžete potkat na olympiádě!
© Aneta Kozáková

Náš předškolní klub V Domečku se po měsíční pauze zase otevřel a děti stále vzpomínají na zážitky z atletického dne, kterého se před prázdninami účastnily. Na naší zahradě zkouší závodit v běhu, nebo házet kostkami do dálky. Níže si můžete přečíst o tom, o jakou akci šlo a bez koho bychom se jí nemohli účastnit. Třeba teď z našich dětí vyrostou budoucí olympionici! 

V posledním červnovém týdnu se děti z kladenského předškolního klubu zúčastnily sportovní akce organizované studenty z místního sportovního gymnázia. Děti měly jedinečnou příležitost zkusit si běh přes překážky, skok do dálky, hod granátem a řadu dalších atletických disciplín. „Pro děti to byl rozhodně nevšední zážitek. Rodičům doma barvitě líčily, jak skákaly do písku, nebo běhaly závody. Byla to zároveň i příležitost, jak v dětech objevit nadaní na sport. Jinak bych nezjistila, jak Zuzanka dokáže daleko skákat do dálky a Chanelka rychle běhat. Snažím se teď rodiče podporovat v tom, aby tyto děti vedly ke sportu a zapsaly je na nějaký sportovní kroužek,“ říká Aneta Kozáková, pracovnice předškolního klubu. 

Celá akce by se neuskutečnila bez pozvání mateřské školy Plzeňská, s kterou Člověk v tísni v Kladně od začátku tohoto roku spolupracuje. Je tedy na místě vyjádřit velký dík paní ředitelce Anně Caithamlové a paním učitelkám, že touto cestou zprostředkovávají dětem nevšední akce, ke kterým by se za normálních okolností nedostaly.

Autor: ČvT, Pracovnice pobočky

Související články