Povedlo se nám zajistit přístup k pitné vodě pro 27 000 lidí na příštích 20 let

Publikováno: 26. 2. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Povedlo se nám zajistit přístup k pitné vodě pro 27 000 lidí na příštích 20 let
© Foto: People in Need

V etiopské oblasti Sidama je nedostatek pitné vody a mnoho lidí tak nemá jinou možnost, než čerpat vodu z mnohdy znečištěných zdrojů. Zlepšili jsme ale v této oblasti infrastrukturu a zajistili tak pitnou vodu pro více než 27 000 lidí.  

Pitná voda tak proudí potrubím dlouhým 23 kilometrů do celkem 20 míst ve třech obcích (Shamena Garmama, Umbulo Tengaka a Umbulo Wacho), kde si lidé mohou vodu nabrat.

Společně s partnery IRCON, Aquacon a Aquatest se snažíme zajistit přístup k bezpečné a dostupné pitné vodě ve vybraných obcích. Cílem tohoto projektu je zvýšit dodávku pitné vody, pomoci s nakládáním s vodními zdroji a zlepšit sanitaci a hygienické podmínky pro obyvatele obcí. Kapacita vodních zdrojů, se kterou pracujeme, by měla lidem zajistit přístup k dostatečnému množství pitné vody na příštích 20 let.

„Zajištění dostupnosti a trvalé udržitelnosti dodávek pitné vody a zlepšení sanitace v oblasti Sidama je součástí dlouhodobých plánů vlády České republiky,” říká český velvyslanec v Etiopii Pavel Mikeš.

Už více než deset let realizuje Člověk v tísni ve spolupráci s Českou rozvojovou agenturou a místními vládními úřady projekty zaměřené na zajištění dlouhodobého přístupu k bezpečné a čisté vodě. Projekty probíhají v několika okresech v oblasti Sidama, včetně Aleta Wondo, Aleta Chuko, Loka Abaya, Dale, Bura a Bona Zuriya. 

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátelAutor: Melikte Tadesse, ČvT Etiopie

Související články