Darujte s námi KYTARY DĚTEM na Hithitu!

Publikováno: 12. 6. 2018 Doba čtení: 1 minuta
Darujte s námi KYTARY DĚTEM na Hithitu!
© Foto: pexels

Pražský komorní kytarový orchestr se rozhodl pomáhat a na Hithitu vytvořil unikátní kampaň KYTARY DĚTEM. Za peníze vybrané v kampani dostanou děti z nízkoprahových klubů po celém Česku celkem 18 kytar. Akci odstartoval kytarový koncert 15.6. v Betlémské kapli.

V kampani na Hihitu na vás čekají skvělé odměny, například kytara s podpisem Davida Kollera od Kytary.cz, které jsou zároveň partnerem projektu.

"Máme rádi hudbu a ještě raději tu radost předáváme ostatním. Každého ke kytarové hře přivedlo něco jiného, většinou to ale byli naši ambiciózní či hudebně nadšení rodiče, kteří nás v dětství přihlásili do základních uměleckých škol. Ne všichni ale mají takové štěstí. Hledali jsme způsob, jak rozšířit možnosti hry na klasickou kytaru i pro děti, které z nějakého důvodu na ZUŠ chodit nemohou. Spojili jsme proto síly s neziskovou organizací Člověk v tísni, která v rámci sociální péče pomáhá dětem z chudých a sociálně znevýhodněných rodin v tzv. nízkoprahových klubech. Tam mohou děti smysluplně trávit svůj volný čas, vymanit se z jejich kulturně i sociálně izolovaného prostředí a motivovat se k pozitivním změnám ve svém životě," shodují se členové orchestru.

Těšte se na skvělé odměny :-)


Autor: Člověk v tísni

Související články