Zdravý zoubek v předškolním klubu

Publikováno: 14. 6. 2018 Doba čtení: 2 minuty
Zdravý zoubek v předškolním klubu
© Pavlína Palová

Posíláme pozdrav z libereckého předškolního klubu. Každý měsíc se snažíme vymyslet atraktivní program nejen pro děti, ale i pro maminky...no a nejlépe pro obě skupiny dohromady. Nejlepším řešením se jevilo spojení vzdělání a zábavy, a tak jsme se rozhodli vyzkoušet Zdravý zoubek.

Ze starších dotazníků poskytnutých maminkám jsme se dozvěděli, že by maminky měly zájem o více informací v oblasti zubní hygieny a prevenci zubního kazu. Rozhodli jsme se oslovit stomatologa či zubního hygienistu, zda by poskytl besedu pro maminky. Jenže jak udělat formu tak zábavnou, aby oslovila i děti? Přece jen toto téma se týká také (ne-li především) dětí. Po delším pátrání na internetu jsme objevili program nazvaný Zdravý zoubek.

Zdravý zoubek je program pro zlepšení hygieny dutiny ústní pro děti v mateřských a základních školách. Oslovili jsme tedy paní magistru Janu Stejskalovou, zda by byla schopna u nás v klubíku udělat přednášku jak pro děti, tak i pro rodiče.

Ve středu dorazila paní Stejskalová se studenty SZŠ a VOŠ zdravotní Liberec. Rozdělili jsme se na dvě skupinky – maminky a děti. Pro děti připravili studenti krásný program a hravou formou vysvětlili, jak se o své zoubky správně starat. Poté si děti mohly vyzkoušet detekční tabletu, aby zjistily, zda mají zoubky správně vyčištěné, a pod dohledem studentů si nácvik správného čištění vyzkoušely v praxi. Nakonec dostaly krásné balíčky obsahující vhodný kartáček a kalendář, kam si mohou zaznamenávat čištění zubů.

Pro rodiče mezitím také probíhala přednáška o správném nácviku čištění a prevenci zubního kazu. Paní magistra maminkám ukázala, že péče o chrup nemusí být vůbec drahá a doporučila jim vhodné a cenově dostupné prostředky.

Přednášku jsme si všichni moc užili, už se těšíme, až k nám paní magistra se studenty dorazí znovu koncem června na opakování.

Autor: Pavlína Palová

Související články