Získali jsme 3. místo v žebříčku Férový zaměstnavatel roku 2023!

Publikováno: 24. 7. 2023 Doba čtení: 3 minuty
Získali jsme 3. místo v žebříčku Férový zaměstnavatel roku 2023!
© Foto: Milan Votypka

Ve čtvrtém ročníku soutěže Férový zaměstnavatel roku, kterou pořádá portál Atmoskop se společností Sodexo, jsme získali 3. místo mezi organizacemi s nejlepší firemní kulturou (v kategorii velkých firem nad 500 zaměstnanců). Na hodnocení se podílejí samotní zaměstnanci, a to právě prostřednictvím webu Atmoskop.cz. „Je to pro nás důležitá zpráva o tom, že pracujeme dobře nejen v terénu, ale i mezi sebou,“ říká naše HR generalistka Tereza Skovajsová.

Podle jejího názoru sdílejí naši zaměstnanci i dárci stejné hodnoty. „Cítíme, že máme v DNA zakódované něco, co je pro mnoho našich zaměstnanců i dárců v ČR unikátní a jedinečné – jsou to hlavně hodnoty, které se promítají do naší práce, a postoj a profesionalita, se kterými ji vykonáváme. I díky tomu jsme vybudovali tak ohromnou komunitu lidí zapálených pro věc,“ vysvětluje Skovajsová.

Mohu u vás také pracovat?

Naše pomoc doma i ve světě má mnoho podob a bez týmu lidí z masa a kostí by nebyla možná. Abychom ve svém úsilí nepolevovali a udrželi vysokou míru profesionality, neustále obsazujeme širokou paletu pozic, od čistě administrativních až po ty terénní. Působit můžete v oblasti humanitární pomoci, sociální práce nebo třeba vzdělávacích programů. V současnosti hledáme více než 50 nových kolegyň či kolegů. Vyberte si práci, která vás zajímá!

Kdo a jak zaměstnavatele hodnotí

Na hodnocení zaměstnavatele se podílejí samotní zaměstnanci prostřednictvím webu Atmoskop.cz. Žebříček bere v úvahu spokojenost s kolegy, vedením, platovým ohodnocením i s řadou dalších faktorů, které dlouhodobě sleduje a dává o nich přehled dalším uživatelům.

Zaměstnanci Člověka v tísni dle průzkumu Atmoskopu nejvíce oceňují nejen smysluplnou práci, ale také přátelský kolektiv, kreativitu, flexibilní pracovní dobu nebo přístup nadřízených, který zahrnuje důvěru a podporu. Spolupráce probíhá na profesionální úrovni, kdy každý ví, co má dělat, a nebojí se podat pomocnou ruku například nováčkům. 

Mírný prostor ke zlepšení vidí zaměstnanci ve skloubení pracovního a osobního života, ve spolupráci s nadřízenými či ve finančním ohodnocení.

„V rámci Člověka v tísni se věnujeme mnoha aktivitám, ve kterých se mohou pracovní podmínky velmi lišit. Společné je pro nás však to, že na konci práce každého z nás je pomoc někomu, kdo to potřebuje. Snažíme se porozumět jeden druhému a vyjít si navzájem vstříc, neloktaříme mezi sebou a naopak si pomáháme. Našemu vedení se dá věřit a je férové, je tady určitá jistota, pevně nastavené etické hranice, důvěra a volnost ve spolupráci,“ upřesňuje Skovajsová důvody, proč Člověk v tísni opakově dosahuje v žebříčcích spokojenosti výtečných výsledků.

Kdo pořádá žebříček Férový zaměstnavatel

Žebříček Férový zaměstnavatel roku je počtvrté zařazen do soutěže Sodexo Zaměstnavatel roku, která se vyhlašuje již jednadvacet let. Cílem této kategorie je přiblížit lidem společnosti, které se svým přístupem a jednáním poskytují zaměstnancům pocit férovosti. Za samotným hodnocením této kategorie stojí portál Atmoskop.cz od společnosti LMC, jež získává výsledky na základě informací od bývalých i současných zaměstnanců. Právě Člověk v tísni na tomto portálu dlouhodobě figuruje jako jedna z nejlépe hodnocených firem.

Autor: Člověk v tísni

Související články