Arménie - 30 let po zemětřesení

Arménie - 30 let po zemětřesení

22. 10. 2018

V roce 1988 otřáslo severozápadní částí Arménie devastující zemětřesení, které mělo desetitisíce obětí. Skupina pražských studentů tehdy vyhlásila sbírku na pomoc, jež měla velký ohlas veřejnosti, a do země bylo dopraveno 50 tun materiálu. S Arménií jsou tak spojeny počátky humanitární pomoci České republiky a také vznik společnosti Člověk v tísni, která je dnes jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě. Člověk v tísni v Arménii působí dodnes. 

Přijďte na debatu o minulosti i budoucnosti Arménie, o počátcích české humanitární pomoci a o programech Člověka v tísni podporujících již 15 let rozvoj této krásné země. Součástí bude promítání dokumentárního filmu Země pod Araratem (1989, Režie: Milan Maryška, 25 minut, české znění, ČSFD)

Čtvrtek 6. 12. 2018, 18.00 – 20.00
Bio Oko, Praha 7 - Holešovice, Františka Křížka 460/15 

Vstup je zdarma.

Pozvěte své přátele na událost na Facebooku

Hosté debaty:
  • Šimon Pánek, spoluzakladatel a výkonný ředitel Člověka v tísni
  • J.E. Tigran Seiranian, velvyslanec Arménské republiky v ČR
  • Jaromír Štětina, novinář, spisovatel a politik
  • Vladislav Vik, vedoucí pomoci Člověka v tísni pro Balkán, Arménii a Gruzii

Moderuje Daniela Vrbová, redaktorka ČRo

Člověk v tísni v roce 2003 v zemi otevřel stálou misi, která se zaměřovala především na migraci a pomoc s repatriací navracejícím se Arménům. V současnosti se mise, která již v zemi působí 15 let, věnuje zlepšování ekonomických a pracovních příležitostí prostřednictvím obnovy turistických stezek v provincii Syunik a obnovy řemesel v oblasti zpracování vlny v provincii Širak.

Více ZDE.


Autor: Člověk v tísni