Projekt Bav se bezpečně posiluje vzájemnou spolupráci mezi dětmi v Bílině

Publikováno: 30. 9. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Projekt Bav se bezpečně posiluje vzájemnou spolupráci mezi dětmi v Bílině
© Štefan Tomáš

Díky výzvě Nadačního fondu Tesco - Vy rozhodujete, my pomáháme - jsme v letošním roce oživili nízkoprahové kluby v Bílině. A že to po lockdownu bylo vážně potřeba!

Většina dětí a mladých lidí, kteří navštěvují bílinské nízkoprahové kluby pochází ze sociálně vyloučeného prostředí. Rodiče nemají dostatek financí na zajištění družiny, kroužků a vybavení pokojíčků podnětnou technikou. Mládež občas hledá alternativy v místních hernách, děti tráví většinu svého volna bloumáním po ulicích.

Proto jsme se díky výzvě Nadačního fondu Tesco rozhodli rozšířit vybavení klubu o playstation se zajímavými hrami. Věřili jsme, že zaujme a přiláká kluky a holky, kteří by za jiných okolností zůstávali posedávat na sídlišti. Šlo nám nejen o zábavu, ale i o vzdělávání a podporu spolupráce během hry v bezpečném prostředí klubu. 

Díky projektu Bav se bezpečně do klubu se skutečně podařilo v Otevřeném klubu pro mládež od 14 do 26 let oživit atmosféru. Holky a kluci se rádi vrací, sdílením informací a spoluprací při hře se učí vzájemnému respektu, navazují nové vztahy s vrstevníky, zažívají spolu něco nového, pozitivního.

Během krátkého období realizace projektu jsme podpořili kolem 40 dětí a mladých lidí.


Autor: Anna Škrípalová, Koordinátorka vzdělávacích služeb

Související články