Bilance klubu MIXer za rok 2015

Publikováno: 13. 1. 2016 Doba čtení: 2 minuty
Bilance klubu MIXer za rok 2015
© Pavlína Daňhelková

Témata kluků a holek z MIXeru v roce 2015. S čím se setkali? Co řešili? Čím žili?

Na konci roku je téměř povinností každého řádného hospodáře provést bilanci svých úspěchů a nezdařených plánů. Analyzují se klady i zápory předsevzetí a rozhodnutí.

Roční bilancování se nevztahuje pouze na majitele firem, ale bilancujeme i v nízkoprahovém Klubu MIXer. Jak jsme hospodařili se svými životy v roce 2015? Skupinových aktivit bylo více než málo a zapojilo se do nich 104 kluků a holek z lokality. Hráli jsme fotbal, na nástroje, zpívali, tančili, malovali, tvořili, dělali akce pro děti i veřejnost, natáčeli TV Předlice, sportovali, absolvovali mnoho workshopů, spolupracovali s cizinci během workcampu, hostili Kubánce, Barmánce, jezdili na výlety, učili se, řešili práci, absolvovali skupinové či individuální brigády v lese, svěřovali se, řešili průšvihy, povídali si o všem, co nás trápí, těší a je v našem životě důležité. Mnozí z kluků a holek hodnotí svou „dva patnáctku“ kladně, ale pro někoho to byl rok přelomový, nepříjemný a doufá v lepší zítřky. S každým „MIXerákem“, se v prosinci a v lednu ohlížíme za rokem předešlým. Jsou to chvíle, kdy se mi chce při poslechu životních příběhů těch mladých lidí spokojeně usmívat, ale někdy je mi naopak těžko. S mnohými už se znám čtvrtým rokem a pochopitelně všem přeji jen to nejlepší, protože chtě nechtě mi na nich záleží a to i poté, co hodiny ohlásí konec pracovní doby.

Každý podnikatel se řídí pravidlem, že výsledná bilance musí být objektivní, i když třeba její závěry nebudou vždy  pozitivní. V lidských příbězích je taková aplikace racionálně kritického postoje složitější. Snad alespoň mohu objektivně konstatovat, že celkový zisk utržený ze společně strávených chvil nám nikdo nemůže sebrat. V tom je oproti businessu naše výhoda.

Autor: Pavlína Daňhelková, koordinátorka klubu MIXer

Související články