Bohouš a Dáša: Lednička plná potravin

Varianty (kol.)

Sedmá příručka globálního rozvojového vzdělávání z cyklu Bohouš a Dáša je nadstavbou příručky Bohouš a Dáša na stopě hladu a věnuje se znovu tématu potravinové bezpečnosti. Důvodem je to, že za poslední dva roky se téma potravinové bezpečnosti velmi zpopularizovalo a řada lidí si dnes již uvědomuje, že to, co jíme, může do jisté míry ovlivňovat i dění jinde na světě. Další náměty k využití ve školách vám proto nabízíme v této publikaci.
 
V odborné části publikace najdete globální novinky z oblasti potravinové bezpečnosti. V následné metodické části jsou popsány aktivity, které sledují témata potravinové bezpečnosti z lokálního hlediska. Příručka již tradičně přibližuje téma pomocí komiksových příběhů a průvodci jednotlivými kapitolami jsou oblíbené komiksové postavičky Bohouše a Dáši.  
 
Příručku Bohouš a Dáša: Lednička plná potravin si můžete stáhnout v pdf níže nebo objednat za cenu poštovného a balného (90,- Kč za 1-2 ks) prostřednictvím elektronického formuláře níže. Doba dodání činí 2-3 týdny.
 
Materiál vznikl v rámci projektu Postavme se hladu – Food Right Now. Vznik publikace byl finančně podpořen Evropskou unií, Českou rozvojovou agenturou a Ministerstvem zahraničních věcí v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Stáhnout Objednat tištěnou verzi