Bohouš a Dáša mění svět. Sborník nejlepších soutěžních komiksů

Varianty (kol.).

Bohouš a Dáša mění svět / Sborník nejlepších soutěžních komiksů obsahuje výběr komiksových příběhů, které postoupily do užšího kola stejnojmenné soutěže pro školy, která se konala na podzim roku 2011. 

Komiksové postavičky Bohouš a Dáša už více než pět let provázejí české studenty nesnadnými tématy globálního rozvojového vzdělávání jako je chudoba a rozvoj, ekonomická globalizace, lidská práva, klimatické změny, humanitární pomoc, rozvojová spolupráce či potravinová bezpečnost, kterým se věnují naše příručky. U jejich zrodu stál scénárista, grafik a zakladatel KomiksFEST!u Tomáš Hibi Matějíček (*1978 †2009) společně s Ondřejem Nádvorníkem ze společnosti Člověk v tísni a výtvarníkem Karlem Jeriem, který převzal nad soutěží záštitu a byl i jedním z členů soutěžní poroty.

Soutěž Bohouš a Dáša mění svět sledovala jasný záměr: přesvědčit studenty, aby se zamysleli nad palčivými společenskými tématy a v komiksu ztvárnili návrh, jak je vyřešit. Studenti prokázali velkou invenci, a porota tak mohla vybírat z téměř dvou set došlých komiksů a komiksových scénářů. Nakonec vybrala osm vítězných prací ve dvou kategoriích – do 14 let a od 15 let výše. Není náhodou, že velká část prací, které postoupily do užšího výběru, pochází ze tří škol. Porota v nich vedle výtvarného zpracování ocenila prokázání znalosti tématu i důvtip. Je vidět, že na těchto školách se tématům globálního rozvojového vzdělávání věnují, studenti je znají a jsou jim blízká.

Sborník si můžete objednat za cenu poštovného a balného (100,- Kč v případě 1-2 ks) prostřednictvím elektronického formuláře níže. Doba dodání činí 2 - 3 týdny.

Soutěž se konala ve spolupráci s organizací British Council v rámci projektu Active Citizens a u příležitosti deseti let existence vzdělávacího programu Varianty.
 

Stáhnout