Britský zpěvák Tom Walker na Colours of Ostrava podpořil naši práci v Sýrii. Děkujeme!

Publikováno: 17. 7. 2019 Doba čtení: 2 minuty
Britský zpěvák Tom Walker na Colours of Ostrava podpořil naši práci v Sýrii. Děkujeme!
© Libor Fojtík

Britský zpěvák Tom Walker během svého koncertu připomněl válku v Sýrii a ocenil práci Člověka v tísni. V březnu letošního roku Sýrie vstoupila do devátého roku války, Člověk v tísni zde každý měsíc pomůže 230 00 lidem. 

Foto: Libor Fojtík

“Tuhle písničku jsem napsal pro mého kamaráda, který prožíval opravdu těžké životní období. Jsem si jistý, že víte, že posledních osm let lidé v Sýrii zažívají bolest a utrpení, které si většina z nás neumí představit. Člověk v tísni je skvělá česká organizace, která dělá v Sýrii neuvěřitelnou práci a pomáhá těm nejpotřebnějším. Nejzranitelnějším lidem nabízí okamžitou pomoc s opravou obydlí, jídlem, vodou nebo vzděláváním. Jejich logo je tady na obrazovce za námi, prosím, podívejte se, co Člověk v tísni dělá. Moc by to pro mě znamenalo," řekl Tom Walker během jedné ze svých nejznámějších písní "Leave a Light On". 

Válka v Sýrii trvá již devátý rok, statisíce civilistů přišly o život a další miliony lidí o střechu nad hlavou. Místní obyvatelé i nadále přežívají v náročných podmínkách, v oblastech kde nefunguje základní infrastruktura, obchody, nemocnice ani školy. Téměř 12 000 000 Syřanů potřebuje humanitární pomoc. Tu se na severu země snaží od roku 2012 zajišťovat Člověk v tísni, který dokáže každý měsíc pomoci až 230 000 nejchudších Syřanů. 

Jak to v Sýrii osm let od vypuknutí války vypadá, a jak probíhá humanitární pomoc v často velmi těžko dostupných oblastech?

Přečtěte si rozhovor regionálním ředitelem Člověka v tísni pro Střední východ Tomášem Kocianem.

Pomoci můžete i Vy! Přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni nebo přispějte na naši sbírku SOS Sýrie.


Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátelAutor: People in Need, Člověk v tísni

Související články