Česká stopa v DR Kongo: 10 let humanitární pomoci

Publikováno: 6. 9. 2019 Doba čtení: 1 minuta
Česká stopa v DR Kongo:  10 let  humanitární pomoci
© Zawadi Izabayo

V Demokratické republice Kongo, na nerosty bohaté, ale jinak velmi chudé a nestabilní zemi, působíme už deset let. Přijďte si ve středu 18. září  společně připomenout toto výročí v Centru Langhans. Součástí programu bude výstava i promítání mrazivého dokumentárního filmu "Tohle je Kongo".

Zveme Vás na slavnostní setkání u příležitosti 10 let od zahájení našich aktivit v Demokratické republice Kongo.

I přes své obrovské přírodní bohatství patří Demokratická republika Kongo (DR Kongo) mezi státy s nejvyšším počtem lidí žijících pod hranicí chudoby. Dlouhá léta zde trvá humanitární krize, kterou OSN řadí mezi čtyři největší na světě. 

V Kongu Člověk v tísni bojuje s podvýživou u dětí mladších pěti let a těhotných i kojících žen. Mimoto se věnujeme například zlepšování kvality a dostupnosti zdravotnické péče na konžském venkově a přístupu k čisté pitné vodě. V minulosti jsme také pomáhali obětem sexuálního násilí, jež je používáno jako zbraň v občanské válce.

PROGRAM AKCE 

Součástí programu bude výstava fotografií pořízených během posledních deseti let na misi Člověka v tísni v Kongu. 

Také budeme promítat dokument Tohle je Kongo, který se snaží přiblížit drsnou konžskou realitu  z pohledu čtyř rozdílných lidí: whistleblowera, velitele konžské armády, obchodnice s krvavými minerály a ševce v uprchlickém táboře.

KDY? Středa 18. září 2019 od 18:30

KDE? Centrum Člověka v tísni Langhans, Vodičkova 37, Praha 1

Vstup je zdarma.

Autor: Člověk v tísni

Související články