Kavárna a centrum Langhans otevírá po 229 dnech. Co nás čeká?

Publikováno: 27. 5. 2021 Doba čtení: 2 minuty
Kavárna a centrum Langhans otevírá po 229 dnech. Co nás čeká?
© Tereza Hronová

Přesně před rokem jsme otevírali naši kavárnu a centrum Člověka v tísni Langhans po první vlně pandemie. S nadšením a optimismem jsme otevřeli dveře zákazníkům a těšili se na obnovu provozu. Radost nám ale nevydržela dlouho, říjen zavřel kavárnu na dlouhých 229 dní.

Nyní, s ještě větším nadšením a optimismem, znovu vymetáme pavučiny a utíráme naše modré stolečky, abychom vám mohli nabídnout to nejlepší humanitání kafe a nabitý program na naší zahrádce v klidném atriu Prahy 1.

Počátky.

Od svého založení byl dům Langhans plný historie, vzpomínek a zachycených momentů. Vznikla zde galerie, archiv plný dvou milionů negativů, nadace s cílem zachování sbírky fotografií. Za minulého režimu byl dům znárodněn a pak vrácen potomkům Jana Langhanse. Značka Langhans — místo pro konkrétní zvěčněné chvíle — se stala i sídlem pro Fotoškodu, která v tradici pokračuje. I my se už deset let snažíme do centra hlavního města přinášet a předávat jednotlivé příběhy z celého světa.

— Langhans otevírá 1. června!
Přestalo nás bavit mít zavřeno, tak jsme se rozhodli to rozjet ve velkém. Přijďte znovu objevit nejklidnější zahrádku v centru Prahy, ve které se scházejí všichni lidi, které zajímá svět okolo.
Přednáška o působení Člověka v tísni v Latinské Americe a otevírací drinky zde.

Minulý rok byl velká rána.

Rok 2020 nám v ppodstatě znemožnil dělat vše, co jsme měli v Langhansu rádi. Usmívat jsme se mohli jen přes roušky, scházet se ve velkém nebylo možné.

A protože naše úcta k životu musí mít přednost, omezili jsme naše působení na úplné minimum — žádné akce a velmi omezený sortiment, až jsme byli nuceni v říjnu kompletně zavřít.

A pak začalo čekání. A čekali jsme dlouho.

Langhans is back!

Hned na úvod jsme se rozhodli v otevírací den uspořádat přednášku s kolegyní Lucií Argüellovou, vedoucí programů Člověka v tísni v Latinské Americe.

Přednáška bude začínat ve 3 hodiny odpoledne. Registrovat se na ní můžete zde. Od 5 večer si také přiťukneme zlevněným GinTonicem a CubaLibre za skvělých 76,- Kč.

Otevírací doba bude Po — Pá, 13 — 19h. Věříme, že brzy otvíračku protáhneme a umožníme sezení i uvnitř. Prosíme vás o respektování hygienických nařízení, ať nám to otevření vydrží navždy.


Podpořte nás, podpořte Člověka v tísni. Přijďte!

Autor: Filip Chládek

Související články