Dobrodružná cesta k malému moři a do jurského parku
© Foto: Klára Rybářová

Už v zimě, když jsme jeli s dětmi na hory, jsem dostávala otázky, jestli tak podařenou akci zopakujeme. A kdy jindy někam vyjet, než v létě. Léto si přece samo o sobě říká o výlet k vodě. 

Už roky jezdím do kempu v Plzni u Boleváckého rybníku. Moje dcera tomu říká malé moře. Je tam moc hezké prostředí. Doufala jsem, že by se tam mohlo líbit i našim dětem z předškolního klubu a mé kolegyni Dorotce, která byla velmi vstřícná s námi tuto akci realizovat.

Nejtěžší bylo vybrat skupinku dětí, která by s námi jela. Ale podařilo se - vše bylo zamluvené, děti natěšené, mohli jsme vyjet na naše letní dobrodružství.

Cesta byla kratší než v zimě na hory, tak jsme ani neslyšely tolikrát, kdy už tam budeme..? Když jsme dorazili do kempu, tak jsme si vybalili a zařídili jsme se v chatičkách. Po kratší přestávce jsme se vydali prozkoumat okolí malého moře. Počasí nám vyšlo krásně, slunce svítilo, voda jako kafe a kolem vody písečné pláže. Průzkum okolí, který byl velmi náročný, jsme zakončili opékáním buřtů.

Řízky a dinosauři

Další den nás venku lákalo hřejivé slunce, děti se nemohly dočkat vody. Po vydatné snídani jsme se vydali na pláž. Děti vyzkoušely nadšeně jak koupání, tak stavění velkolepých staveb z písku. Tyto aktivity byly prokládány dostatečným množstvím jídla a pití, aby nadšení dětí nebylo ničím omezeno. Večer byl zakončený řízkem.

Nové ráno nás čekalo překvapení. Výlet jsme zakončili v Dinoparku. Děti viděly modely dinosaurů v životní velikosti a do poslední chvíle přemýšlely, jestli náhodou nejsou živé.Po dinosaurech následovala už jen cesta domů, kterou všechny děti zmoženy zážitky prospaly.

Autor: Klára Rybářová, předškolní pedagožka

Související články