Chomutovské noviny: S doučováním Člověku v tísni pomáhají dobrovolníci. Zapojte se také!

Publikováno: 11. 3. 2021 Doba čtení: 1 minuta
Chomutovské noviny: S doučováním Člověku v tísni pomáhají dobrovolníci. Zapojte se také!
© PIN

Díky dobrovolníkům může Člověk v tísni pomáhat s doháněním školních úkolů nebo učením nově probírané látky také dětem v Chomutově, kterým se doma nedostává adekvátní podpory, píší Chomutovské noviny. Loňský i letošní rok je navíc pro mnohé děti těžší než kterýkoli předchozí rok a doučování proto potřebuje stále více z nich. Abychom pomohli překlenout rozdíly mezi dětmi, které v důsledku distančního vzdělávání vznikají, začali jsme poskytovat doučování online nebo zapůjčovat počítače rodinám, které je potřebují. A pokud máte dvě volné hodiny týdně, můžete se přidat a pomáhat dětem s námi!

V Chomutově nabízíme individuální i skupinové doučování pro žáky základních škol. V rámci individuálního doučování docházejí dobrovolníci jednou týdně přímo do rodiny a pomáhá dítěti se vším, co je potřeba. Skupinové doučování pak individuální doplňuje a probíhá buď ve spolupráci se školami nebo třeba na ubytovnách, v azylových domech či na našich pobočkách.

Online doučování pro děti v Chomutově

Kvůli uzavřeným školám ztratily v posledním roce tisíce dětí kontakt ze školou a hrozí jim, že vzdělanostní propad samy nedoženou. Abychom těmto dětem pomohli, začali jsme je doučovat na dálku. A funguje to skvěle! Díky distančnímu formě doučování totiž můžeme propojovat děti a dobrovolníky napříč celou republikou! Loni jsme podpořili více než 2000 dětí. 800 z nich jsme s pomocí víc než 400 dobrovolníků pomáhali dohnat školu díky pravidelnému online doučování.

Kontaktuje nás!

V případě zájmu o doučování mohou rodiče kontaktovat Kristýnu Ledvinovou na telefonním čísle 778 498 316 nebo zaslat email na adresu kristyna.ledvinova@clovekvtisni.cz.

A pokud byste se chtěli stát dobrovolníkem a pomáhat s námi potřebným dětem, napište nám! Zapojit se může kdokoliv starší 15 let! Zkušenosti nejsou potřeba, stačí chuť pracovat s dětmi, být spolehlivý a mít dvě hodiny týdně!

Zpráva vyšla v březnovém tištěném měsíčníku Chomutovské noviny. 

Podpořte nás prosím
Chci vstoupit do Klubu přátel


Autor: Dagmar Růžičková

Související články